Skip to content
Menu
Ukrajina použitím západných zbraní na ciele v Rusku neprispeje k eskalácii, vyhlásil Scholz
Aktuálne
publikované: 4 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Ukrajina použitím západných zbraní na ciele v Rusku neprispeje k eskalácii, vyhlásil Scholz
Aktuálne

4.6.2024 (SITA.sk) – Ukrajina použitím nemeckých a iných zbraní dodaných Západom na údery na ciele v Rusku „neprispeje k eskalácii“. Uviedol to nemecký kancelár Olaf Scholz pre rozhlasovú stanicu Antenne Bayern, informuje web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Hovorca nemeckej vlády Steffen Hebestreit 31. mája pre Deutsche Welle povedal, že Kyjev môže použiť zbrane dodané Nemeckom na zásah legitímnych cieľov v Rusku. Šéf nemeckého rezortu obrany Boris Pistorius neskôr spresnil, že rozhodnutie sa vzťahuje na oblasť okolo Charkova, ktorá sa v posledných týždňoch stala centrom obnovenej ruskej ofenzívy.

Scholzovo vyhlásenie pre Antenne Bayern je jeho prvým verejným komentárom k rozhodnutiu vlády.

„Sme si istí, že to neprispeje k eskalácii, pretože, ako to opísal aj prezident USA Joe Biden, je to len otázka schopnosti brániť veľké mesto ako Charkov“, konštatoval nemecký kancelár.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

Viac k témam: Americký prezident, Hovorca nemeckej vlády, Nemecký kancelár, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina použitím západných zbraní na ciele v Rusku neprispeje k eskalácii, vyhlásil Scholz © SITA Všetky práva vyhradené.