Skip to content
Menu
Účinnejšie ako ocot a sóda bikarbóna. Najväčší nepriateľ buriny. Odstráni každú jednu
publikované: 6 júla, 2024
Menej ako minútu min.
Účinnejšie ako ocot a sóda bikarbóna. Najväčší nepriateľ buriny. Odstráni každú jednu

06.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: súkromný archív).

Boj môže pokračovať donekonečna. Ako sa raz a navždy zbaviť buriny? Urobte to doma a zmizne zo záhrady, terasy, príjazdovej cesty a cestičiek. Vôbec nejde o ocot či sódu bikarbónu.

Ako sa raz a navždy zbaviť buriny?
Foto: súkromný archív

Trávite veľa času, aby ste mali dokonalý trávnik, a potom sa zrazu objavia takmer všade, na štrkových chodníkoch, terasách, príjazdových cestách a podobne. Záhradná burina môže byť nepríjemná. Než sa nazdáte, môžu vám ľahko prevziať celý majetok, ak s nimi nič neurobíte.

Ako sa zbaviť buriny doma? Záhradnícky odborník má alternatívu k octu

Pre niektorých ľudí je celkom jednoduché vysporiadať sa s problematickou burinou pomocou chemického prípravku na ničenie buriny. Avšak nemusia byť vždy tou najlepšou dostupnou možnosťou.

Dobrou alternatívou je použiť prací prášok. Tom Clifford presviedča britský portál Express.co.uk o účinnom a okamžitom účinku tohto produktu.

„Prací prášok je miernejšou alternatívou k silným chemickým herbicídom, ktoré môžu poškodiť povrch terasy alebo príjazdovej cesty, najmä ak je vyrobená z jemného kameňa“

– tvrdí záhradnícky expert.

Čo je dobré na burinu? Domáci liek na boj proti votrelcom v záhrade

Prací prášok je bežnou súčasťou domácnosti, vďaka čomu je oveľa dostupnejší a dostupnejší ako chemické prípravky na ničenie buriny. Ak chcete použiť nápravu, jednoducho posypte postihnuté miesto pracím práškom a zalejte vriacou vodou.

POZOR! Prací prášok obsahuje bór, látku toxickú pre rastliny a možno ju použiť ako účinný herbicíd. Odporúča sa však opatrnosť, pretože môže poškodiť aj iné rastliny.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Vyberte z chladničky, postriekajte uhorky a relaxujte. Pleseň sa im vyhne

Máte doma inváziu mravcov? Nepodliehajte panike, stačí sa pozrieť do kuchyne

The post Účinnejšie ako ocot a sóda bikarbóna. Najväčší nepriateľ buriny. Odstráni každú jednu appeared first on Vášeň v tebe.