Skip to content
Menu
Tretie miesto Csabu Zalku zo Svetového pohára, niekoľko medailí z medzinárodnej regaty v Bratislave
publikované: 27 mája, 2024
Menej ako minútu min.

Mesto Šamorín:

Víkendové preteky v rýchlostnej kanoistike boli opäť plné úspechov šamorínskych športovcov. Dospelí bojovali vo Svetovom pohári v Poznani a mladí sa zúčastnili prestížnej medzinárodnej súťaže v Poznani.

Csaba Zalka reprezentoval naše mesto v Poznani. Slovenská kajakárska štvorica (Csaba Zalka, Samuel Baláž, Denis Myšák, Ádám Botek) sa umiestnila na treťom mieste na 500 metrovej vzdialenosti. „Je skvelé opäť získať medailu. Vo svojej zbierke ešte nemám takúto. S tretím miestom sme spokojní. Napriek tomu, že sme spolu trénovali len dvakrát, súťažilo sa nám dobre,“ povedal Csaba Zalka.

Na 37. ročníku medzinárodnej regaty v Bratislave, na ktorej sa zúčastnilo viac ako 400 rýchlostných kanoistov zo 14-ich krajín, sa Šamorínčania dostali na stupne víťazov štrnásťkrát. Bianka Sidová získala v kategórii U23 tri zlaté (K2/500, K1/1000, K2/1000), jedno striebro (K1/500) a jeden bronz (K1/200). Bilancia Eda Strýčka je jedno zlato (C2/500) a trikrát striebro (C1/500, C1/1000, C1/200). Medzi kadetmi získal Alex Gavlider zlato v K4/500 metrov, striebro v K1/200 metrov a bronz v K1/500 a K2/500. Máté Lepi získal tretie miesto v pretekoch na 500 metrov v juniorskej K4.

The post Tretie miesto Csabu Zalku zo Svetového pohára, niekoľko medailí z medzinárodnej regaty v Bratislave appeared first on Mesto Šamorín – Somorja Város.