Skip to content
Menu
Toto sú najlacnejšie spôsoby, ako si vytvoriť rozprávkovú záhradu. Ušetrite peniaze a potešte svojich susedov
publikované: 1 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Toto sú najlacnejšie spôsoby, ako si vytvoriť rozprávkovú záhradu. Ušetrite peniaze a potešte svojich susedov

1.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Ground Picture).

Hoci je pochopiteľné, že kríza životných nákladov a nedávne správy o inflácii zmarili všetky plány na „skrášlenie“ vašej záhrady. Ukážeme vám, ako lacno, ale naozaj pôsobivo premeniť vašu záhradu na rozprávkové miesto. Urobíte to naozaj veľmi lacno.

Ako si lacno a štýlovo zariadiť terasu a záhradu?
Foto: shutterstock/Ground Picture

Výzva premeniť záhradu s obmedzeným rozpočtom môže byť naozaj zábavná, ak sa do toho pustíte. Je pochopiteľné, že nedávne správy o hospodárskej kríze utlmili všetky budúce plány pre vašu záhradu, ale trochu kreativity môže priniesť prekvapivé dividendy.

Vylepšite svoju terasu predmetmi z druhej ruky alebo prírodnými pokladmi

Terasa je ideálnym miestom na relaxáciu a zábavu v záhrade a či už chcete vylepšiť existujúcu terasu alebo vytvoriť nový priestor, nemusíte sa obťažovať. Ak je to možné, skúste si zaobstarať staré tehly a dlažbu, pretože to môže výrazne znížiť náklady. Môžete si tiež vybrať kamene alebo staré drevo.

Keď chcete ušetriť, môžete si vyrobiť nábytok z paliet.
Foto: shutterstock/Picture Partners

Natieranie plotov namiesto ich výmeny

Výmena plotu býva finančne náročná, ale ak nie je poškodený, jednoduchý náter môže zmeniť vzhľad vašej záhrady. Hoci existuje celý rad farieb náterov plotov, tmavšie odtiene môžu dať viac vyniknúť rastlinám a kríkom, preto zvážte čiernu, tmavosivú alebo námornícku modrú farbu pre maximálne odvážny estetický vzhľad.

Vytvorte si záhradnú cestičku, aby ste nepoškodili trávnik

Ak ešte žiadnu nemáte, vytvorenie záhradného chodníka vám pomôže prepojiť zóny v záhrade a znížiť počet ľudí, ktorí chodia po trávnikoch a zablatených plochách. Vytvorenie nákladovo efektívneho chodníka je jednoduchšie, ako si myslíte, pretože regenerované materiály, ako napríklad dlažobné kocky a štrk, sa dobre používajú a pomôžu vytvoriť upravenejší vzhľad vášho vonkajšieho priestoru.

Záhradnú cestičku môžete vytvoriť z dlažby alebo kameňov.
Foto: shutterstock/Thanate Rooprasert

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Bývate v paneláku a nemáte záhradu? Túto zeleninu môžete úspešne pestovať aj na balkóne

Čo môžete vyrobiť z pneumatík pre svoju záhradu? Jedinečné dekorácie

The post Toto sú najlacnejšie spôsoby, ako si vytvoriť rozprávkovú záhradu. Ušetrite peniaze a potešte svojich susedov appeared first on Vášeň v tebe.