Skip to content
Menu
Top 5 vecí, ktoré treba sledovať na trhoch v nasledujúcom týždni
publikované: 2 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Top 5 vecí, ktoré treba sledovať na trhoch v nasledujúcom týždni

Správa o mzdách mimo poľnohospodárstva (Nonfarm Payrolls) v USA:
Očakáva sa, že piatková správa o mzdách mimo poľnohospodárstva ukáže nárast o 185 000 pracovných miest, čo naznačuje silný trh práce. Investori sa budú zameriavať na tieto údaje, aby zistili, či americká ekonomika naďalej rastie a aký vplyv to môže mať na rozhodnutia Federálneho rezervného systému o úrokových sadzbách. Slabšie čísla by mohli signalizovať potrebu zníženia sadzieb, zatiaľ čo silné údaje môžu naznačiť opak.

Rozhodnutie Európskej centrálnej banky (ECB) o sadzbách:
ECB pravdepodobne vo štvrtok zníži úrokové sadzby o 25 bázických bodov. Trhy budú pozorne sledovať komentáre prezidentky ECB Christine Lagardeovej, aby zistili ďalšie kroky banky. Zníženie sadzieb by mohlo ovplyvniť eurozónu a rozdiel v politike sadzieb medzi ECB a USA.

OPEC rozhodnutie o produkcii ropy:
OPEC+ sa pravdepodobne dohodne na predĺžení hlbokého zníženia produkcie ropy do roku 2024 alebo 2025, aby podporil trh uprostred vlažného globálneho dopytu a vysokých úrokových sadzieb. Toto rozhodnutie by mohlo ovplyvniť ceny ropy, ktoré sa momentálne obchodujú blízko 80 dolárov za barel, čo je menej, ako mnohí členovia OPEC+ potrebujú na vyrovnanie svojho rozpočtu.

Vývoj na Wall Street:
Napriek stratám v poslednom týždni hlavné americké akciové indexy ukončili mesiac v zisku. Dow Jones Transportation Average však tento rok klesol o približne 5%, čo môže signalizovať slabosť ekonomiky. Investori budú sledovať, či sa tento index odrazí späť, čo by mohlo indikovať budúcu ekonomickú aktivitu.

Rozhodnutie Kanadskej centrálnej banky (BoC) o sadzbách:
Očakáva sa, že BoC na svojom nadchádzajúcom zasadnutí v stredu zníži úrokovú sadzbu o 25 bázických bodov na 4,75%. Toto rozhodnutie je podporené slabším rastom kanadskej ekonomiky v prvom štvrťroku, ako sa očakávalo, a môže byť prvým krokom k cyklu uvoľňovania politiky.

Zdroj: investing

Príspevok Top 5 vecí, ktoré treba sledovať na trhoch v nasledujúcom týždni je zobrazený ako prvý na Kryptoblog24.