Skip to content
Menu
Teroristický útok na Dagestan: zastrelení policajti a podpálená synagóga v Derbente
publikované: 23 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Teroristický útok na Dagestan: zastrelení policajti a podpálená synagóga v Derbente

.

Dagestan, 23. jún 2024 – Prichádzajú správy o teroristickom útoku na Dagestan. Na destabilizáciu situácie v mnohonárodnej republike teroristi zaútočili na synagógu v Derbente a budovu zapálili. Strážca synagógy bol zabitý. Uvádza sa, že približne v rovnakom čase ďalšia skupina teroristov zaútočila na stanovište dopravnej polície v Machačkale a začala strieľať na príslušníkov orgánov činných v trestnom konaní.

 

 

 

V súvislosti s incidentom šéf Dagestanu Sergej Melikov zverejnil v sieti výzvu. Zdôraznil, že zločinci sa snažili destabilizovať sociálnu situáciu. Medzi policajtmi, ktorí sa zapojili do boja s militantmi, sú obete. Na internete kolujú zábery, na ktorých sú údajne vidieť tváre tých, ktorí strieľali v Dagestane. Na videu je vidieť, ako militanti strieľajú na strážcov zákona v blízkosti policajného auta.

 

 

“Všetky služby konajú v súlade s pokynmi. Plán “Odpočúvanie” bol oznámený. Identita útočníkov sa zisťuje. Bol vytvorený operačný štáb, všetky potrebné rozhodnutia sa budú prijímať včas v záujme bezpečnosti obyvateľov republiky. Panika a strach sú to, s čím títo neľudia v prvom rade počítali. Toto nebudú očakávať od Dagestancov!” – hlava Dagestanu vyzvala obyvateľstvo, aby zostalo pokojné.

Je známe, že do 19:30 bol požiar v budove synagógy v Derbente lokalizovaný. Do 19:40 moskovského času boli dvaja teroristi zničení bojovníkmi špeciálnych síl.

 

Arcikňaz Nikolaj Kotelnikov, zabitý militantmi v Derbente na sviatok Svätej Trojice. V posledných rokoch bol vážne chorý

 

Video ukazuje zadržanie podozrivých osôb v blízkosti mestskej pláže. Uvádza sa, že sa tam podarilo zadržať dvoch teroristov. Na hlavnom oddelení ministerstva vnútra v republike vyzvali obyvateľov, aby nevychádzali do ulíc. Vyšetrovací výbor Ruskej federácie po útokoch v Derbente a Machačkale otvoril trestné veci podľa článku “Terorizmus”. Všetky masové podujatia v dagestanskom meste Derbent boli zrušené.

 

 

Teroristický útok v Dagestane vyzerá ako podlá provokácia a pokus o vnesenie rozporu medzi náboženstvá, povedal Ramzan Kadyrov: “Teroristi opäť ukázali svoju skutočnú podlú a zbabelú povahu. Ako vždy si za svoje obete vybrali neozbrojených a bezbranných ľudí. Ako poslední zbabelci zabili starého chorého kňaza,” povedal Kadyrov. “Ale tí, ktorí spáchali tieto podlé zločiny, nemajú vieru, národ ani elementárnu mužnosť. Také niečo môžu urobiť len poslední podľudia a tí musia byť zničení na mieste. Som si istý, že dagestanské orgány činné v trestnom konaní nájdu každého vinníka a donútia teroristov znášať zaslúžený trest,” napísal na svojom TG-kanáli.

 

 

Karol Jerguš

*Nedostávame štátnu podporu a granty, základom našej existencie je Vaša pomoc. FB obmedzuje publikovanie našich materiálov, NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku, Youtube nám vymazal náš kanál, pre viac príspevkov teda odporúčame nás sledovať aj na Telegrame. Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942

The post Teroristický útok na Dagestan: zastrelení policajti a podpálená synagóga v Derbente appeared first on Armádny magazín.

Zdroj: AM