Skip to content
Menu
Súťaž streetart návrhov podjazdu je vyhlásená v Trenčíne
publikované: 23 apríla, 2024
Menej ako minútu min.
Súťaž streetart návrhov podjazdu je vyhlásená v Trenčíne

Mestská samospráva v spolupráci s organizátormi Fest Art Trenčín a Európskym hlavným mestom kultúry Trenčín 2026 ohlásili otvorenú výzvu pre umelcov z celého Slovenska aj zahraničia.

Cieľom je premena verejného priestoru podjazdu pod Chynorianskou traťou na umelecký portál, plný života, farieb a expresie, informuje Mesto Trenčín.

Fest Art Trenčín, už dnes považovaný za tradičné podujatie zamerané na graffiti a streetart, sa uskutoční dňa 22. júna 2024. Tento rok organizátori vyhlásili výzvu pre umelcov, ktorí majú šancu svojím návrhom prispieť k transformácii podjazdu pod Chynorianskou traťou.

Výber dvoch umelcov alebo skupín prezentovať svoje dielo na podujatí je v rukách organizačného tímu. Téma malieb je “PORTÁL” alebo vstup do iného priestoru, pričom farebnosť by mala odrážať odtiene tyrkysovej a modrej alebo ružovej a magenty. Umelci budú maľovať dve steny a strop podjazdu.

Umelci majú možnosť zaslať svoje návrhy do nedele 12. mája 2023 do polnoci. Všetky podrobnosti o výzve, vrátane prihlasovacieho formulára v slovenskom aj anglickom jazyku, nájdu záujemcovia na webovej stránke podujatia.

Ak máte vášeň pre graffiti a streetart a chcete svojim dielom prispieť k oživeniu verejného priestoru, neváhajte a zapojte sa do tejto jedinečnej súťaže!

©Slovenský večerník/ilustračné foto