Skip to content
Menu
Sulík nepovažuje strašenie vystúpením z EÚ za správne, bojovať v eurovoľbách treba programom (video)
Aktuálne
publikované: 1 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Sulík nepovažuje strašenie vystúpením z EÚ za správne, bojovať v eurovoľbách treba programom (video)
Aktuálne

1.6.2024 (SITA.sk) – Strašenie voličov je nebezpečný jav, o ich priazeň treba bojovať volebným programom. Myslí si to Richard Sulík, líder kandidátky strany Sloboda a Solidarita (SaS) do volieb do Európskeho parlamentu.

„Jedni strašia tým, že tí druhí vyhrajú voľby, potom zase iní strašia, že vystúpime z Európskej únie a skončíme u Putina pod sukňou. Tretí zase strašia, že bude koniec demokracie. Nepovažujem to za správne preto, lebo potom nezostáva priestor na diskusiu o riešeniach,” povedal v rozhovore pre agentúru SITA.

Zachovanie práva veta

Politické strany by si podľa Sulíka mali v prvom rade napísať volebný program, a tiež sa jasne vyjadriť k dôležitým otázkam týkajúcim sa Európskeho parlamentu, ako je zachovanie práva veta, ilegálna migrácia či zvýšenie konkurencieschopnosti Európskej únie.

>>> Celý rozhovor s Richardom Sulíkom

Sulík hovorí, že väčšina strán však žiadny program nemá alebo používa len všeobecné frázy a uchyľuje sa k útočeniu na nízke pudy.

„Som 15 rokov v politike, takže celkom dobre viem, ako to funguje. Voliči najviac počúvajú na tie nízke pudy, ako je už spomínaný strach, ale aj nenávisť, aj chamtivosť, závisť – to sú štyri základné nízke pudy, ale jednoducho to nie je to správne, lebo našu krajinu to vpred neposunie,” skonštatoval.

163 bodov

Čestný predseda SaS hovorí, že volebný program SaS je objemnejší ako programy všetkých ostatných relevantných strán dokopy. V 163 bodoch strana konkrétne rozpísala, ako bude hlasovať, čo bude v Európskom parlamente podporovať a proti čomu bude hlasovať.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2024/06/avizo-horizontal_richard-sulik_20240528_program-do-eup_hesla-mier.mp4

„Väčšina strán ide proste s ničím, skrátka, napíše si ‘za mier’. Iné strany si zase napíšu, že ‘udržíme Slovensko v EÚ’, čo je jednoducho nezmysel, lebo oni nás nevedia vylúčiť z Európskej únie a tu na Slovensku prakticky nikto nechce vystúpiť z EÚ, čiže to sú také jalové heslá,” hovorí Sulík narážajúc na billboardy strán Smer-SD a Progresívne Slovensko.

Rozhovory zo štúdia SITA si môžete vypočuť aj na —> Spotify

Viac k témam: Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2024
Zdroj: SITA.sk – Sulík nepovažuje strašenie vystúpením z EÚ za správne, bojovať v eurovoľbách treba programom (video) © SITA Všetky práva vyhradené.