Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník
Oznam
Kategória Oznam
avatar
4 minutové čítanie

Zomrela rocková speváčka Tina Turner

Zomrela rocková speváčka Tina Turner

Tina Turner, legendárna americká speváčka a ikona hudobného sveta, zomrela v dôsledku prírodných príčin vo veku 81 rokov.

Táto smutná správa oznámila jej rodina a jej zástupcovia, čím sa uzatvára slávna kapitola v histórii hudby.

Tina Turner, pôvodným menom Anna Mae Bullock, sa narodila 26. novembra 1939 v meste Nutbush v štáte Tennessee. Jej hudobná kariéra sa začala vo veľkom štýle, keď sa stala hlavnou speváčkou skupiny Ike & Tina Turner Revue v 60. rokoch. Spoločne s manželom Ikeom Turnerom dosiahli veľké úspechy s hitmi ako "River Deep - Mountain High" a "Proud Mary". Avšak za týmto úspechom sa skrývala aj temná stránka, keďže Tina bola obeťou domáceho násilia a nespravodlivého zaobchádzania zo strany manžela.

Po rozchode so Ikeom v roku 1976 sa Tina odhodlala založiť si vlastnú sólovú kariéru a preslávila sa celosvetovo svojim energickým vystupovaním a silným hlasom. Jej albumy ako "Private Dancer" a "Simply the Best" sa stali kultovými a piesne ako "What's Love Got to Do with It" a "We Don't Need Another Hero" sa stali hitmi vrcholov rebríčkov. Tina Turner sa stala symbolom silnej, nezlomnej ženy, ktorá dokázala prekonať ťažkosti a zvíťaziť vo svojom živote.

Okrem svojej hudobnej kariéry získala Tina Turner aj množstvo ocenení a uznania. Bola viacnásobnou držiteľkou ceny Grammy a jej výnimočný prínos pre hudbu bol ocenený vstupom do Rock and Roll Hall of Fame. Napriek svojmu dôchodku v roku 2009 Tina Turner zostala ikonou a inšpiráciou pre mnohých ľudí po celom svete.

Jej hudobná stopa sa pretínala s hranicami žánrov a kultúr. Bola to silná a výnimočná umelecká osobnosť, ktorá neustále lákala svojich fanúšikov na jej koncerty. Jej posolstvo o sile, slobode a odvahe sa dotklo mnohých srdcí a jej vystúpenia boli vždy nabitými emóciami.

© Slovenský večerník/ilustračné foto


Slovenský Večerník zverejňuje agentúrne články, vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení bez redakčnej úpravy. Slovenský Večerník - WIS LLC podlieha len zákonom štátu Delaware v USA. S výhradou a bez obmedzenia v každom prípade a z akéhokoľvek dôvodu bude akýkoľvek spor podliehať výlučnej jurisdikcii príslušného súdu okresu Lewes v Delaware, USA. Ak chcete pridať oznam alebo článok, môžete ho publikovať zadarmo, ale musíte si vytvoriť a overiť účet.

0 Komentár