Ján Bync
Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník
Regióny
Kategória Regióny
avatar
5 minutové čítanie

Zbierka "Biela pastelka" pomáha nevidiacim a slabozrakým ľuďom v Slovensku

Zbierka

Verejná zbierka "Biela pastelka" sa uskutoční už po dvadsiaty druhýkrát v rôznych mestách a obciach na Slovensku.

Táto dobročinná zbierka, ktorú organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska, bude mať miesto aj v Lučenci dňa 22. septembra 2023. Cieľom tejto zbierky je poskytovať podporu ľuďom so zrakovým postihnutím, aby im pomohla v ich každodennom živote.

Biela pastelka pomáha nevidiacim a slabozrakým ľuďom prostredníctvom 8 krajských stredísk, kde špecializovaní pracovníci a dobrovoľníci ročne poskytujú pomoc a podporu viac ako 3000 klientom. Táto pomoc zahŕňa viac ako 2600 hodín podpory. Jej cieľom je zabezpečiť, aby ľudia so zrakovým postihnutím žili plnohodnotný a naplnený život, aj napriek ich postihnutiu.

V rámci Banskobystrického kraja poskytuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska svoje služby v mnohých mestách a obciach, vrátane Banskej Bystrice, Brezna, Zvolena, Lučenca, Žiari nad Hronom, Banskej Štiavnice, Rimavskej Soboty a Veľkého Krtíša.

Dobrovoľníci a dobrovoľníčky sa zapájajú do zbierky na uliciach miest a obcí a snažia sa získať finančné príspevky od ľudí, ktorí sa rozhodli pomôcť. Ako poďakovanie za tieto príspevky môžu darcovia získať symbolickú pastelku, ktorá reprezentuje ich dobré srdce a solidaritu s ľuďmi so zrakovým postihnutím. Títo dobrovoľníci sú oblečení v bielych tričkách s modrým logom zbierky "Biela pastelka" a zbierajú finančné prostriedky do bielomodrých papierových pokladničiek.

Zbierka "Biela pastelka" je dôležitou iniciatívou, ktorá pomáha nevidiacim a slabozrakým ľuďom získať potrebnú podporu a zlepšiť si kvalitu života. Finančné prostriedky, ktoré sa vyzbierajú počas tejto zbierky, sa využívajú na rôzne aktivity a služby, ako je nácvik samostatnej chôdze s bielou palicou, výučba čítania a písania Braillovho písma, podpora športových aktivít, kurzy práce s kompenzačnými pomôckami a sociálne poradenstvo. Pomocou týchto prostriedkov sa môže "Biela pastelka" stať súčasťou krásnych príbehov v životoch nevidiacich a slabozrakých ľudí.

Ľudia, ktorí chcú podporiť túto dôležitú zbierku, majú niekoľko možností, vrátane zaslania SMS v hodnote 2 €, príspevku na účet, daru online prostredníctvom webovej stránky a mnohých ďalších spôsobov. Pomôžte "Bielej pastelke" pokračovať v svojej nesmierne hodnotnej práci na podpore ľudí so zrakovým postihnutím.

© Slovenský večerník/ilustračné foto

Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník

Slovenský Večerník zverejňuje autorské a agentúrne články, vyhlásenia, stanoviská, názory, oznámenia v pôvodnom znení bez cenzúry a redakčnej úpravy podľa prvého dodatku Ústavy Spojených Štátov Amerických, ktorý doplňuje ustanovenie garantujúce úplnú slobodu slova. Slovenský Večerník - WIS LLC podlieha len zákonom štátu Delaware v USA. S výhradou a bez obmedzenia v každom prípade a z akéhokoľvek dôvodu bude akýkoľvek spor podliehať výlučnej jurisdikcii príslušného súdu okresu Lewes v Delaware, USA. Ak chcete pridať oznam alebo článok, môžete ho publikovať zadarmo: Vytvoriť a overiť účet.

0 Komentár