Deň vtákov Prešov
Ekonomika
Kategória Ekonomika
avatar
2 minutové čítanie

Wall Street Journal: V súvislosti s bankrotom banky Silicon Valley je ohrozených takmer 200 amerických bánk

Wall Street Journal: V súvislosti s bankrotom banky Silicon Valley je ohrozených takmer 200 amerických bánk

Silicon Valley Bank sa zrútila po tom, čo rastúce sadzby Fedu znížili hodnotu jej aktív a znepokojení klienti si vybrali nepoistené vklady. V novej štúdii ekonómovia uviedli, že našli 186 bánk, ktoré môžu byť vystavené podobným rizikám.

A nejde len o USA, Európe je na tom podobne. Najhoršie na tom je švajčiarska Credit Suisse, ktorá sa ďalej potápa aj napriek 50-miliardovej injekcii likvidity od Švajčiarskej národnej banky. Jej akcie sa naďalej prepadajú, najmä preto, že ju opúšťa množstvo vplyvných, hlavne azijských klientov.

Hovorí sa, že min.jej časť skúpi švajčiarska UBS. Švajčiarske regulačné orgány a medzinárodní partneri považujú dohodu s UBS za jedinú možnosť, ako zastaviť pokles dôvery v Credit Suisse.

Podľa Financial Times mal totiž odliv z Credit Suisse koncom minulého týždňa údajne prekročiť až 10 miliárd dolárov denne.

Zdroj: WSJ

Slovenský Večerník zverejňuje články, vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom autorom/zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve Slovenský Večerník nezodpovedá za obsah týchto informácií. Ak chcete pridať oznam alebo článok, môžete ho publikovať zadarmo, ale musíte si vytvoriť a overiť účet.

0 Komentár