Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník
Regióny
Kategória Regióny
avatar
4 minutové čítanie

Výstavba úseku rýchlostnej cesty R3 Tvrdošín - Nižná bude dokončená začiatkom októbra

Výstavba úseku rýchlostnej cesty R3 Tvrdošín - Nižná bude dokončená začiatkom októbra

Výstavba oravského úseku rýchlostnej cesty R3 Tvrdošín – Nižná, ktorá mala pôvodne byť dokončená do júna, by teraz mala byť hotová na jeseň tohto roka.

Podľa ministra dopravy Pavla Lančariča to pravdepodobne bude začiatkom októbra, nie v septembri. Túto informáciu poskytol vo štvrtok v Národnej rade SR počas Hodiny otázok, pričom uviedol, že na stavbe bolo potrebné zmeniť technologické postupy. Ukázalo sa, že tam sú horšie geologické podmienky. Hornina je tvrdšia a ťažšia, čo znamenalo, že sme museli postupovať k vrtno-trhacím prácam, vysvetlil Lančarič vo svojej odpovedi poslancovi Milanovi Kuriakovi (OĽaNO).

Pri stavbe sa tiež vykonali pyrotechnické prieskumy. Tieto okolnosti, ktoré majú objektívny charakter, spôsobili určité oneskorenie. Avšak nemalo by to mať zásadný vplyv a očakávame, že budeme hotoví na jeseň tohto roka, poznamenal minister dopravy.

Podľa ministra dopravy Pavla Lančariča momentálne prebiehajú práce na stavbe R3 najmä na mostoch, konkrétne na ich spodných častiach a nosných konštrukciách.

Lieženie mostov je už hotové na jednom z mostov, na ostatných prebieha dokončovanie nosných konštrukcií, vysvetlil Lančarič.

Výstavba 5,6 kilometra dlhého obchvatu Tvrdošína na rýchlostnej ceste R3 v polovičnom profile sa začala v marci 2021. Financovanie stavby zabezpečuje Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) zo štátneho rozpočtu.

Zhotoviteľom stavby je združenie spoločností Hochtief SK, s. r. o., Porr, s. r. o. a Hydroekol Dolný Kubín, spol. s r. o., ktoré sa zaviazali realizovať práce za sumu 62 miliónov eur bez dane z pridanej hodnoty.

Tento úsek R3 prinesie Tvrdošínu úľavu od tranzitnej dopravy a zvýši bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky.

© Slovenský večerník/ilustračné foto


Slovenský Večerník zverejňuje agentúrne články, vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení bez redakčnej úpravy. Slovenský Večerník - WIS LLC podlieha len zákonom štátu Delaware v USA. S výhradou a bez obmedzenia v každom prípade a z akéhokoľvek dôvodu bude akýkoľvek spor podliehať výlučnej jurisdikcii príslušného súdu okresu Lewes v Delaware, USA. Ak chcete pridať oznam alebo článok, môžete ho publikovať zadarmo, ale musíte si vytvoriť a overiť účet.

0 Komentár