avatar
6 minutové čítanie

Výstava na trhovisku „Podoby Mlynárskej ulice v čase“ v meste Sereď

Výstava na trhovisku „Podoby Mlynárskej ulice v čase“ v meste Sereď

Prečítať článok

Občianske združenie VODNÝ HRAD s hrdosťou predstavuje exteriérovú výstavu s názvom „Podoby Mlynárskej ulice v čase“, ktorá nás zavedie do histórie a spoločenského života na Mlynárskej ulici v Seredi za posledných 70 rokov.

Táto unikátna výstava starých fotografií, pripravená v spolupráci s mestským múzeom, ponúka pohľad na vývoj jednej z najstarších ulíc v Seredi a jej význam v miestnom spoločenstve.

Ako informuje mesto Sereď, 6. apríla 2024 sa od skorého rána na trhovisku na Mlynárskej ulici uskutoční táto fascinujúca výstava. Okrem starých fotografických záznamov bude k dispozícii aj prehliadka starých motoriek zo seredského Veteran clubu. Hudobné vystúpenia talentovaných žiakov zo ZUŠ J. F. Kvetoňa v Seredi dodajú atmosfére výstavy špeciálny nádych, a na lahodné občerstvenie bude postarané vďaka Zereth cofee. Nechýbať nebudú ani uličná „hymna Mlynárčanov“ a „serecká pesnyčka“ My sme všetci Seredané, čím sa nám pripomenú spomienky na minulosť a tradície tejto komunity.

Staré fotografie, získané z rodinných albumov Seredčanov a ďalších zdrojov, sprevádzajú zaujímavé príbehy a udalosti z minulosti Mlynárskej ulice. Dokumentujú nielen zmenu prostredia, ale aj spoločenské udalosti a kultúrne aktivity, ktoré sa v tejto časti mesta konali. Obnovením organizovania rôznych malých podujatí sa združenie VODNÝ HRAD snaží vrátiť spoločenský život do tejto historicky bohatej oblasti a oživiť tradície komunity.

Trhovisko na Mlynárskej ulici v minulosti slúžilo ako dôležité miesto pre rôzne spoločenské podujatia a výmeny. Každý sobotný trh bol spoločenskou udalosťou, kde sa ľudia stretávali, vymieňali si skúsenosti a užívali si atmosféru miestneho života. V súčasnosti pokračuje tradícia sobotného trhu, ktorá má v Seredi hlboké historické korene, a výstava bude nielen prezentovať minulosť, ale aj pripomenúť význam tohto miesta pre miestnych obyvateľov.

Vďaka spolupráci s mestským múzeom a podporou mesta Sereď sa výstava stáva nielen pútavým pohľadom do minulosti, ale aj príležitosťou na oslavu a zachovanie kultúrnych tradícií tejto komunity. Veríme, že tento podujatý zanechá nezmazateľnú stopu v srdciach návštevníkov a prinesie novú energiu do spoločenského života Mlynárskej ulice a celej Sereďskej komunity.

Pridajte sa k nám a spoločne si pripomenieme minulosť a slávnostne oslávime bohatú históriu a dedičstvo nášho mesta. Tešíme sa na Vašu účasť!

© Slovenský večerník/ilustračné foto

Bazény, zastrešenia bazénov, vírivky Jacuzzi

Komentáre

USPA SAN USPA SIA Press - News Press Information Agency is an uncensored social network of journalists. Join us!