Skip to content
Menu
Slovákov čaká tretí zápas na MS v hokeji 2024. Cingel priblížil recept, ako zdolať USA (video)
Aktuálne
publikované: 13 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Aktuálne

13.5.2024 (SITA.sk) – Slovenskí hokejisti predviedli v nedeľňajšom dueli proti Kazachom (6:2) v B-skupine majstrovstiev sveta v Česku úvodnú dvadsaťminútovku ako z učebnice.

Premiérové body na turnaji

Už po prvej tretine viedli 3:0, čím položili základy pre premiérové body na tohtoročnom šampionáte, keďže z piatkového stretnutia proti Nemcom si odniesli prehru 4:6. Slováci v prvej tretine súpera prestrieľali dominantne 18:3, celkovo 42:16.

Viac o téme: MS v hokeji 2024

Mali sme super začiatok a prvú tretinu. Hrali sme hokej, ktorý sme chceli. V tej druhej tretiny sme ich trošku nechali nadýchnuť, ale nakoniec sme sa vrátili k nášmu hokeju, a nakoniec to bol duel s úspešným koncom, takže super,“ povedal vo videu na webe hockeyslovakia.sk útočník Lukáš Cingel, ktorý v 46. minúte strelil šiesty gól slovenského mužstva.

Od zápasu k zápasu

Zápasy proti Kazachstanu boli v ostatných rokoch na MS veľmi tesné. Vlani dokonca kazašský výber triumfoval nad slovenským tímom 4:3 po samostatných nájazdoch.

>>> Slovensko na MS v hokeji 2024

Na týchto turnajoch musíte ísť od zápasu k zápasu. A na každý duel sa musíte pripraviť. Po prehre v piatok bolo výborné, že sme sa dokázali vrátiť naspäť,“ dodal Cingel.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Poctivá práca

Poctivú prácu vo štvrtej formácii v nedeľu odviedol útočník Martin Faško-Rudáš. V dueli sa dokonca strelecky presadil, keď v 13. minúte zvýšil na 2:0.

Zobraziť fotogalériu k článku:
MS v hokeji 2024: Slovensko – Kazachstan (fotografie)

Vyhral sa veľmi dôležitý zápas. To sme potrebovali. Som rád, že som mohol tímu pomôcť k víťazstvu ‚gólikom‘. Pred gólom som videl, že ‚Kochič‘ tam strieľa, snažil som sa tam dostať, trafilo ma to do hokejky a išlo to do bránky… Povedali sme si vo formácii, že budeme hrať jednoducho, nebudeme nič vymýšľať, hrať dobre z obrannej tretiny a to nám vyšlo,“ povedal Faško-Rudáš.

Recept na Američanov

Už v pondelok čaká na Slovákov tretie stretnutie na turnaji, keď opäť v Ostrave nastúpia o 16.20 h proti Američanom. So zámorským mužstvom Slováci prehrali v minulotýždňovej generálke na šampionát vysoko 2:6. Aký by mal byť recept, aby pondelňajší duel dopadol úspešnejšie?

Musíme stále hrať náš hokej. Myslím si, že keď budeme hrať jednoducho a priamočiaro, tlačiť sa do bránky, tak to bude dobré,“ povedal Cingel, na ktorého nadviazal Faško-Rudáš: „Proti Američanom treba hrať tak, ako sme hrali v nedeľu prvú tretinu, vyvarovať sa chýb a strát pukov na modrej čiare.“

MS v hokeji 2024: 3. deň /12. máj (fotografie)

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2024, Slovensko na MS v hokeji 2024
Zdroj: SITA.sk – Slovákov čaká tretí zápas na MS v hokeji 2024. Cingel priblížil recept, ako zdolať USA (video) © SITA Všetky práva vyhradené.