Skip to content
Menu
Slováci zdolali top favorita. Kvalitou to bol duel NHL, dokázali sme sa vyrovnať s dôrazom Američanov
publikované: 13 mája, 2024
Menej ako minútu min.

Kým pred necelým týždňom sme v Bratislave Američanom v Bratislave hladko podľahli 2:6, na MS sme zámorskému hegemónovi prehru vrátili.

Slováci zdolali na prebiehajúcich MS v hokeji v Česku jedného z top kandidátov na medailu. Hviezdny tím USA síce dokázal zmazať trojgólové manko a dostať stretnutie do predĺženia, z výhry 5:4 po predĺžení sa však napokon raduje Ramsayho výber. V Ostrave išlo o tretie vystúpenie oboch mužstiev, pričom zápas mal všetko, čo si od kvalitného hokeja môže fanúšik priať.

Drvivý tlak Američanov

Je síce škoda, že naši reprezentanti nedokázali udržať vedenie 4:1, s ktorým išli do záverečnej tretiny, no nebyť famóznych výkonov brankára Samuela Hlavaja, mohli sme napokon smútiť.

„Páčilo sa mi, že na americkú tvrdosť a dôraz sme reagovali rovnakou mincou. Kvalitatívne to bol typický NHL zápas. Hra bola tvrdá, nechýbali šarvátky či potýčky, hralo sa hore-dolu vo vysokej intenzite. Súperi si nič nedarovali a fanúšikovia sa určite nenudili,“ uviedol pre HN bývalý videoanalytik pri slovenskej reprezentácii a zároveň vysokoškolský pedagóg Igor Tóth.

Slováci premrhali trojgólový náskok, ale aj tak sa radujú. Porazili silných Američanov

Slováci mali skvelú prvú tretinu, hrali priamočiaro, kolmo hore a prihrávky išli najmä smerom von s odrazom o mantinel. Zámorský hegemón bol zaskočený a partia okolo kapitána Bradyho Tkachuka zistila, že dnes to nebude v Ostrave žiadna prechádzka ružovou záhradou. Tím USA dohrával súboje a snažil sa dostať Slovákom pod kožu. V tretej tretine bol tlak Američanov už drvivý.

Naskočiť na správnu vlnu

„Všetko už vsadili na jednu kartu, nemali čo stratiť. Ešte viac zrýchlili hru a boli dôrazní. V tretej tretine sme boli až priveľmi rozťahaní v hĺbke pásma, pričom vytláčanie a napádanie nám už nefungovali tak, ako v úvodných 40 minútach. Celkovo to však bol z našej strany veľmi solídny výkon, ktorý tento kolektív môže ešte viac dostať na správnu vlnu,“ dodal Tóth.

Slafkovský je na šampionáte vo svojom živle. Jeho úlohy sú jasné, píšu Česi

Aktuálne majú Slováci na konte päť bodov, pričom najbližšie sa stretnú v stredu večer s outsiderom skupiny z Poľska. A pokiaľ si udržia naši hráči fazónu z posledných dvoch zápasov na šampionáte, o ich výhre v zápase proti severným susedom by nemalo byť pochýb.