Aktuálne
publikované: 9 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Aktuálne

9.5.2024 (SITA.sk) – Slovenskej hokejovej reprezentácii nevyšla generálka na majstrovstvá sveta v Česku. Zverenci trénera Craiga Ramsayho v utorok v Bratislave podľahli výberu USA 2:6. Pred MS 2024 slovenskí hokejisti absolvovali dovedna osem duelov a v nich zaznamenali bilanciu štyri víťazstvá a štyri prehry.

Začiatok im nevyšiel

Pod Dubňom sa uskutočnil 31. vzájomný duel oboch súperov, pričom americký výber dosiahol sedemnásty triumf. Trikrát sa tiež zrodila remíza a Slováci zaznamenali 11 triumfov. Prechádzajúci duel oba výbery odohrali na ZOH 2022 v čínskom Pekingu, slovenský tím v ňom zvíťazil 3:2 po samostatných nájazdoch.

Začiatok duelu slovenskému tímu príliš nevyšiel. V 7. minúte inkasoval z hokejky Joela Farabeeho a v 10. minúte počas vylúčenia Juraja Slafkovského prekonal brankára Samuela Hlavaja aj Matt Boldy. Ešte pred prvou sirénou skorigoval Slafkovský a v úvode druhej časti vyrovnal Peter Cehlárik. Potom vak už strieľali góly iba americkí hokejisti.

V druhej tretine zariadil najtesnejší náskok tímu USA útočník Michael Eyssimont, v tretej časti skórovali aj Brady Tkachuk a William Smith. Bodku za duelom dal zásahom do prázdnej bránky Kevin Hayes.

Preveril ich kvalitný súper

Chlapci hrali výborne. Prvé dve tretiny som bol nadšený z nášho výkonu. Som hrdý na všetkých hráčov, ktorí sa zapojili do prípravy. Až teraz začína skutočná robota. Som však rád, že nás preveril takýto kvalitný súper,“ povedal tréner Craig Ramsay v prenose JOJ Šport.

Útočník Juraj Slafkovský doplnil: „Prehrali sme 2:6. Nesmieme robiť chyby. Na turnaji musíme hrať celých 60 minút inak, ako sme hrali dnes. Musíme vylepšiť veľa vecí.

Už v stredu 8. mája odcestujú Slováci na MS do Česka (10. – 26. mája). Na svetovom šampionáte sa slovenskí hráči predstavia v základnej B-skupine v Ostrave a ich súpermi budú postupne Nemci, Kazachovia, Američania, Poliaci, Francúzi, Lotyši a Švédi.

Medzištátny prípravný zápas výberov mužov – Bratislava:
Slovensko – USA 2:6 (1:2, 1:1, 0:3), doplnkové sam. nájazdy: 0:3
Góly: 19. Slafkovský (Fehérváry, Hrivík), 25. Cehlárik (Nemec, Fehérváry) – 7. Farabee (Leonard, Smith), 10. Boldy (Gaudreau, Werenski), 27. Eyssimont (M. Kessel, L. Hughes), 50. B. Tkachuk (L. Hughes, Zegras), 54. W. Smith (Boldy, Gaudreau), 60. Hayes
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Žák – D. Konc ml., Gegáň (všetci SR), 9258 divákov
Zostavy:
Slovensko: Hlavaj – Nemec, Fehérváry, Čerešňák, Ivan, Grman, Koch, Golian, Gajdoš – Slafkovský, Hrivík, Cehlárik – L. Hudáček, Cingel, Tatar – Lantoši, Čacho, Regenda – Daňo, Sukeľ, Kudrna – Takáč
USA: Lyon – S. Jones, Werenski, Petry, Sanderson, Kesselring, A. Vlasic, M. Kessel, L. Hughes – Boldy, Pinto, Gaudreau – Caufield, Zegras, B. Tkachuk – Leonard, W. Smith, Farabee – Kunin, Hayes, Eyssimont

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2024, Slovenská hokejová reprezentácia, Slovensko na MS v hokeji 2024
Zdroj: SITA.sk – Slovenskej reprezentácii nevyšla generálka na MS v hokeji 2024, v Bratislave podľahli Američanom 2:6 © SITA Všetky práva vyhradené.