Deň vtákov Prešov
Šport
Kategória Šport
avatar
4 minutové čítanie

V tenise panuje veľké napätie: Nemôžem hovoriť, kto už by veril Bieloruske

Napätie vyplývajúce z ruskej invázie na Ukrajinu nepociťujú na profesionálnych okruhoch len ukrajinskí hráči, uviedla bieloruská tenistka Aryna Sabalenková.

V tenise panuje veľké napätie: Nemôžem hovoriť, kto už by veril Bieloruske

Jej vyjadrenie prišlo krátko po tom, ako sa téma dostala na pretras pre odstúpenie Ukrajinky Lesie Curenkovej z ich plánovaného vzájomného zápasu v tomto týždni.

Curenková sa mala so Sabalenkovou stretnúť v dueli 3. kola turnaja v Indian Wells, no po rozhovore s výkonným riaditeľom WTA Steveom Simonom zo súťaže odstúpila. Ako oficiálny dôvod uviedla panický záchvat. Údajne bola šokovaná z jeho odpovedí ohľadom reakcie asociácie na ruskú inváziu na Ukrajinu.

Myslím si, že keď sa Curenková odhlásila, išlo o viac než panický záchvat či politickú situáciu. Minulý rok som sa ocitla v ťažkej situácii, po tom, ako sa ku mne správal jej tréner. Som predvedčená, že odstúpila, pretože na ňu vyvíjal tlak. Prežila som veľa zlých vecí, no bohužiaľ o nich nemôžem hovoriť, pretože kto už by veril Bieloruske
reagovala tohtoročná víťazka Australian Open.
***

Sabalenková sa dostala v Indian Wells do finále, tam ju čaká duel s Kazaškou Jelenou Rybakinovou.

WTA a ATP zakázali hráčom z Ruska a Bieloruska súťažiť pod národnými vlajkami, ale trvajú na tom, že jednotliví športovci majú právo na turnajoch štartovať. Sabalenková pred turnajom v Indian Wells tvrdila, že vlani zápasila s pocitom viny, no napokon dospela k záveru, že za situáciu vo svete nenesie zodpovednosť.

Stále som presvedčená, že Ukrajincom som neurobila nič zlé. Ani ja, ani ruskí športovci
citovala 24-ročnú Bielorusku agentúra AFP.
***

V tenisovom svete panuje v súčastnosti veľké napätie

Podľa Sabalenkovej v tenisovom svete panuje v súčasnosti veľké napätie:

Samozrejme, cítime, že napätie medzi nami je. Všetci sa však v šatni snažíme zachovať pokoj. Ukrajincom rozumieme a súcitíme s nimi. S WTA to nemá nič spoločné. Odvádzajú najlepšiu prácu, akú môžu
zároveň má pocit, že WTA robí, čo môže.
Slovenský Večerník zverejňuje články, vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom autorom/zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve Slovenský Večerník nezodpovedá za obsah týchto informácií. Ak chcete pridať oznam alebo článok, môžete ho publikovať zadarmo, ale musíte si vytvoriť a overiť účet.

0 Komentár