Slovensko
Kategória Slovensko
avatar
4 minutové čítanie

V Senici sa bude konať Letecký deň detí

V Senici sa bude konať Letecký deň detí

Prečítať článok

Deň detí sa bude v Senici veľkolepo oslavovať na letisku tento sobotný 27. máj.

Toto letisko je prenajaté a prevádzkované Záhoráckym aeroklubom Senica, jedným z hlavných spoluorganizátorov podujatia.

V programe, ktorý sa začne o 13:30, nesmú chýbať ukážky letov Záhoráckeho aeroklubu Senica, pútavé letecké akrobacie a obľúbené panoramatické lety, ktoré si užívajú deti aj dospelí. Budete sa môcť potešiť aj pohľadom na množstvo lietadiel zaparkovaných na letiskovej ploche.

K sprievodnému programu Leteckého Dňa detí v Senici patria aj ukážky techniky profesionálnych hasičov a colníkov, predvádzky práce psovodov z jablonického kynologického klubu. Okrem leteckých strojov a automobilovej techniky profesionálnych i dobrovoľných záchranárov sa budú konať aj ukážky jazdy autoškoly, a to v spoločnosti obľúbených kolotočov a rôznorodých nafukovacích atrakcií.

Na areáli letiska budú k dispozícii aj trampolíny a detské autíčka, aby sa deti mohli zabaviť poslednú májovú sobotu. Členovia Združenia saleziánskej mládeže so sídlom v Senici s názvom "DOMKA" sa postarajú o hravý farebný mejkap na tvárach malých návštevníkov hneď za vstupom.

Na pódiu vystúpia deti a mládežníci, ktorí navštevujú rôzne záujmové krúžky v CVČ Senica, ktoré oslavuje tento rok svoje 70. výročie. Budú sa striedať s talentovanými spevákmi a nadanými tanečníkmi zo ZUŠ Senica. Program pre senickú mládež sa uzavrie predstavením "Chlebík", ktoré predstaví detské divadlo Hoki Poki. Na záver tohto podujatia určeného najmä pre radosť detí je pripravená penová show a vyvrcholením bude farebný ohňostroj (predpokladaný čas 17:00 hod.).

Návštevníci budú mať možnosť využiť kyvadlovú autobusovú dopravu do areálu Letiska Senica. Túto dopravu zabezpečí linka MHD č. 2: Sotina (pri zimnom štadióne) - poliklinika - autobusová stanica - Dlhá - železničná stanica a letisko. Autobusy budú na letisko premávať v hodinových intervaloch v čase 12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30 a 17:30.

© Slovenský večerník/ilustračné foto

Bazény, zastrešenia bazénov, vírivky Jacuzzi

Komentáre

USPA SAN USPA SIA Press - News Press Information Agency is an uncensored social network of journalists. Join us!