Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník
Regióny
Kategória Regióny
avatar
3 minutové čítanie

V Banskej Bystrici sa bude konať Festival Zeme

V Banskej Bystrici sa bude konať Festival Zeme

Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) pripravuje podujatie s názvom Festival Zeme, ktoré sa uskutoční v Banskej Bystrici vo štvrtok (25. 5.) pri príležitosti blížiaceho sa Svetového dňa životného prostredia (5. 6.).

Podľa informácií hovorkyne SAŽP, Michaely Pšenákovej, je cieľom festivalu vzdelávať všetky vekové skupiny v oblasti životného prostredia a vzbudiť v nich záujem o ochranu prírody. Toto podujatie sa v Banskej Bystrici uskutoční už po tretíkrát a návštevníci sa môžu tešiť na zaujímavý program, ktorý bude kombinovať zábavné a hravé environmentálne aktivity počas celého dňa.

V mestskom parku sa v čase od 9:00 do 15:00 uskutoční podujatie, kde záujemcovia budú mať možnosť naučiť sa rozpoznávať druhy vtákov podľa ich hlasu a vzhľadu, spoznávať minerály na základe fyzikálnych vlastností a získať informácie o správnom triedení odpadu, zmene klímy a súvisiacich témach.

Okrem toho budú pripravené rôzne aktivity týkajúce sa ovzdušia, jeho znečistenia, zábavné hry, kvízy a úlohy. Festival Zeme je organizovaný SAŽP spoločne s rezortnými organizáciami ministerstva životného prostredia a neziskovými organizáciami pôsobiacimi v banskobystrickom regióne.

© Slovenský večerník/ilustračné foto


Slovenský Večerník zverejňuje agentúrne články, vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení bez redakčnej úpravy. Slovenský Večerník - WIS LLC podlieha len zákonom štátu Delaware v USA. S výhradou a bez obmedzenia v každom prípade a z akéhokoľvek dôvodu bude akýkoľvek spor podliehať výlučnej jurisdikcii príslušného súdu okresu Lewes v Delaware, USA. Ak chcete pridať oznam alebo článok, môžete ho publikovať zadarmo, ale musíte si vytvoriť a overiť účet.

0 Komentár