Ján Bync
Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník
Regióny
Kategória Regióny
avatar
3 minutové čítanie

UNIZA a mesto Žilina začali stavať multifunkčné športové centrum

UNIZA a mesto Žilina začali stavať multifunkčné športové centrum

Žilinská univerzita spolu s mestom Žilina investuje viac ako 7,5 milióna eur do výstavby multifunkčného športového centra, ktoré má poskytovať moderné zázemie pre študentov a športovcov.

Toto centrum, ktoré je plánované byť dokončené v januári 2025, sa stane dôležitou súčasťou športovej infraštruktúry v Žiline.

Športové centrum bude mať divácku kapacitu 1500 miest a rozšíri existujúci priestor atletického štadióna, ktorý už obsahuje ďalšie športové zariadenia, vrátane futbalového štadióna. Okrem toho bude vytvorené aj zázemie pre vysokoškolských študentov, vrátane internátov, menzy a univerzitnej knižnice UNIZA.

Podľa rektora UNIZA Jána Čelka, ktorý zdôraznil, že približne 40 percent študentov univerzity sa venuje športu, bude toto centrum nielen podporovať masový, výkonnostný a vrcholový univerzitný šport, ale tiež ponúkne profesionálne podmienky pre rôzne športy, ako sú basketbal, volejbal, florbal, futsal, hádzaná a ďalšie.

Centrum bude schopné hostiť medzinárodné športové podujatia na úrovni majstrovstiev Európy, čím prispeje k zlepšeniu športovej scény v meste a v rámci univerzity.

Projekt športového centra bol finančne podporený Fondom na podporu športu sumou päť miliónov eur, pričom ďalšie financovanie poskytli UNIZA a mesto Žilina.

Projekt reprezentuje dôležitý krok v rozvoji športovej infraštruktúry v meste a vytvorí kvalitné podmienky pre študentov a športovcov.

© Slovenský večerník/ilustračné foto

Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník

Slovenský Večerník zverejňuje autorské a agentúrne články, vyhlásenia, stanoviská, názory, oznámenia v pôvodnom znení bez cenzúry a redakčnej úpravy podľa prvého dodatku Ústavy Spojených Štátov Amerických, ktorý doplňuje ustanovenie garantujúce úplnú slobodu slova. Slovenský Večerník - WIS LLC podlieha len zákonom štátu Delaware v USA. S výhradou a bez obmedzenia v každom prípade a z akéhokoľvek dôvodu bude akýkoľvek spor podliehať výlučnej jurisdikcii príslušného súdu okresu Lewes v Delaware, USA. Ak chcete pridať oznam alebo článok, môžete ho publikovať zadarmo: Vytvoriť a overiť účet.

0 Komentár