Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník
Regióny
Kategória Regióny
avatar
3 minutové čítanie

Umelá inteligencia pomáha pri vzdelávaní lekárov

Využitie umelej inteligencie v zdravotníctve a vzdelávaní lekárov.

Umelá inteligencia pomáha pri vzdelávaní lekárov
***

Digitalizácia a umelá inteligencia majú v zdravotníctve mnoho výhod. Okrem liečby pacientov prispievajú aj k zlepšeniu fungovania zdravotníckych zariadení a lekárskych fakúlt. Smart riešenia dokážu zjednodušiť a zrýchliť mnohé procesy, a dokonca pomôcť s nedostatkom zdravotníkov.

Spoločnosť Siemens Healthineers poskytuje inovatívne služby v oblasti vzdelávania lekárov. S využitím umelej inteligencie a edukačných nástrojov prispieva k vyššej kvalite poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

Digitalizácia a automatizácia procesov sú dnes bežnou témou vo všetkých odvetviach, a aj zdravotníctvo nie je výnimkou. Siemens Healthineers ponúka rôzne vzdelávacie smart riešenia, ako napríklad Smart Simulator alebo Cinematic Anatomy.

Firma už teraz využíva umelú inteligenciu prostredníctvom svojich produktov. Ako sa vyvíja budúcnosť? Aké sú možnosti využitia umelej inteligencie v diagnostike a liečbe pacientov? O týchto témach sa diskutuje v druhom dieli TECHTALKS seriálu s moderátorom Romanom Calíkom a hosťom Marekom Rusnákom, aplikačným špecialistom na počítačovú tomografiu z Siemens Healthineers Slovensko.

***

© Slovenský večerník/ilustračné foto


Slovenský Večerník zverejňuje agentúrne články, vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení bez redakčnej úpravy. Slovenský Večerník - WIS LLC podlieha len zákonom štátu Delaware v USA. S výhradou a bez obmedzenia v každom prípade a z akéhokoľvek dôvodu bude akýkoľvek spor podliehať výlučnej jurisdikcii príslušného súdu okresu Lewes v Delaware, USA. Ak chcete pridať oznam alebo článok, môžete ho publikovať zadarmo, ale musíte si vytvoriť a overiť účet.

0 Komentár