Slovensko
Kategória Slovensko
avatar
3 minutové čítanie

Ulica A. Žarnova bude od 31. mája neprejazdná

Ulica A. Žarnova bude od 31. mája neprejazdná

Fakultná nemocnica v Trnave spoločne s okresným dopravným inšpektorátom sa obrátili na mesto Trnava s prosbou o obmedzenie prejazdu automobilov, ktoré využívajú ulicu hlavne na skrátenie trasy a cieľ ich cesty nie je nemocnica.

Zastavením premávky na približne 50-metrovom úseku sa zmierni jej intenzita v okolí vstupu do zdravotníckeho zariadenia, dopravná situácia sa upokojí a zvýši sa bezpečnosť všetkých účastníkov cestnej premávky na tejto frekventovanej časti. Pre autá bude vytvorená bariéra vo forme pohyblivých kvetináčov s bujnou zelenou a niekoľkými lavičkami, ktoré pretvoria tento verejný priestor na pokojnejšiu zónu. Kríky a stromy, ako jaseň, javor a muchovník, oživia túto oblasť.

Nemocnica uskutoční zmenu v organizácii dopravy, čo prispeje k zlepšeniu situácie. Dopravná situácia na ulici Andreja Žarnova vyžaduje určité obmedzenia. Nemocnica žiada o tieto obmedzenia, aby sme riešili problém s prístupom sanitiek k nášmu zariadeniu. Bezpečnosť pacientov, ktorí prechádzajú z areálu nemocnice do Pavilónu chirurgických disciplín, je ďalším dôvodom, uviedol riaditeľ nemocnice Vladislav Šrojta.

Zmena spočíva v uzatvorení úseku ulice Andreja Žarnova od južného vjazdu do nemocnice až po Záhradnícku ulicu. Záhradnícka ulica (prvý vjazd od kruhového objazdu na ulicu Tamaškovičova) bude slúžiť iba pre prístup k južnej časti ulice Andreja Žarnova. Druhý vjazd na Žarnovu ulicu, vedúci okolo urgentného príjmu, bude určený pre vjazd do nemocnice a tiež pre vozidlá smerujúce na ulicu Kollárova.

© Slovenský večerník/ilustračné foto

Kované brány a kované ploty

Komentáre

USPA SAN USPA