Ján Bync
Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník
Zahraničie
Kategória Zahraničie
avatar
3 minutové čítanie

Turecko sa stáva vážnym kandidátom na výstavbu ďalšieho závodu Tesly

Turecko sa stáva vážnym kandidátom na výstavbu ďalšieho závodu Tesly

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan požiadal šéfa automobilky Tesla Elona Muska, aby jeho firma zvážila možnosť postavenia ďalšieho závodu v Turecku.

Túto informáciu zverejnilo turecké riaditeľstvo pre komunikáciu a citovalo Muska, že už spolupracuje s niekoľkými tureckými dodávateľmi, pričom Turecko sa radí medzi najvážnejších kandidátov na výstavbu tohto závodu.

Samotná spoločnosť Tesla zatiaľ neposkytla žiadne oficiálne vyhlásenie v tejto veci. Stretnutie Erdogana a Muska sa uskutočnilo v Tureckom dome, výškovej budove nachádzajúcej sa neďaleko budovy Spojených národov v New Yorku, kde momentálne prebieha 78. Valné zhromaždenie OSN.

Počas tohto stretnutia Erdogan informoval šéfa Tesly, že Ankara je otvorená spolupráci aj v oblasti umelej inteligencie a pozval ho na svetový festival vesmíru, letectva a technológií s názvom TEKNOFEST, ktorý sa uskutoční koncom septembra. Turecké riaditeľstvo pre komunikáciu informovalo o týchto udalostiach.

Spoločnosť Tesla už v auguste naznačila svoj záujem o výstavbu závodu v Indii, kde plánuje vyrábať cenovo dostupné elektrické vozidlá. V súčasnosti má táto americká firma šesť závodov a siedmy sa buduje v štáte Nuevo León na severovýchode Mexika. Konkrétnu lokalitu pre ďalší závod by mala spoločnosť vybrať do konca tohto roku.

©Slovenský večerník/ilustračné foto

Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník

Slovenský Večerník zverejňuje autorské a agentúrne články, vyhlásenia, stanoviská, názory, oznámenia v pôvodnom znení bez cenzúry a redakčnej úpravy podľa prvého dodatku Ústavy Spojených Štátov Amerických, ktorý doplňuje ustanovenie garantujúce úplnú slobodu slova. Slovenský Večerník - WIS LLC podlieha len zákonom štátu Delaware v USA. S výhradou a bez obmedzenia v každom prípade a z akéhokoľvek dôvodu bude akýkoľvek spor podliehať výlučnej jurisdikcii príslušného súdu okresu Lewes v Delaware, USA. Ak chcete pridať oznam alebo článok, môžete ho publikovať zadarmo: Vytvoriť a overiť účet.

0 Komentár