3 minutové čítanie

Triumf Lotyšov nad Američanmi

Lotyši získali svoj prvý cenný kov v histórii na majstrovstvách sveta v hokeji.

-----

Po vyrovnanom súboji s Američanmi, ktorý sa rozhodol až v predĺžení, sa Lotyšsko tešilo z triumfu 4:3. Týmto víťazstvom si zajistili bronzové medaily na turnaji.

Lotyšsko sa ujalo vedenia v prvom dejstve zásluhou Robertsa Bukartsa, no Američania rýchlo vyrovnali prostredníctvom Rocca Grimaldiho. Lotyši opäť skórovali cez Janisa Jaksa, no Grimaldi vyrovnal kurz pred prvou sirénou.

Po bezgólovej druhej tretine sa Američania dostali do vedenia v tretej časti zápasu, ale Lotyši dokázali vyrovnať a posunúť duel do predĺženia. Kristians Rubins sa stal hrdinom zápasu, keď strelil rozhodujúci gól v predĺžení, zabezpečujúc Lotyšsku historický bronz.

Finále majstrovstiev sveta sa bude konať v nedeľu medzi Kanadou a Nemeckom. Lotyšsko sa môže tešiť z úspešného turnaja a pevne drží tretie miesto. Američania skončili na nelichotivom štvrtom mieste, keď prehrali vo finále o bronz.