Ján Bync
Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník
Zahraničie
Kategória Zahraničie
avatar
2 minutové čítanie

Toskánsko postihlo zemetrasenie, ale zatiaľ nehlásia škody ani zranenia

Toskánsko postihlo zemetrasenie, ale zatiaľ nehlásia škody ani zranenia

Florenca, 18. septembra - V pondelok ráno zažilo Toskánsko v Taliansku zemetrasenie so zaznamenanou magnitúdou 4,8. Napriek svojej sile však z oblasti zatiaľ nehlásia žiadne škody ani zranenia.

Taliansky inštitút geofyziky a vulkanológie oznámil, že zemetrasenie sa udialo presne o 5:10 ráno a jeho epicentrum sa nachádzalo v oblasti Marradi severovýchodne od Florencie. Zemetrasenie sa udialo v hĺbke 8,4 kilometra a predchádzali mu niekoľko menších otresov. Táto oblasť je všeobecne považovaná za vysoko rizikovú v súvislosti so zemetraseniami.

Taliansky záchranný tím požiarnej služby informoval, že dostali telefonáty od znepokojených obyvateľov, ale zatiaľ nie sú hlásené žiadne škody ani zranenia.

Zemetrasenia sú v Taliansku vždy veľmi sledované, keďže krajina leží v seismicky aktívnej oblasti, a môžu mať vážne následky na infraštruktúru a bezpečnosť obyvateľov.

©Slovenský večerník/ilustračné foto

Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník

Slovenský Večerník zverejňuje autorské a agentúrne články, vyhlásenia, stanoviská, názory, oznámenia v pôvodnom znení bez cenzúry a redakčnej úpravy podľa prvého dodatku Ústavy Spojených Štátov Amerických, ktorý doplňuje ustanovenie garantujúce úplnú slobodu slova. Slovenský Večerník - WIS LLC podlieha len zákonom štátu Delaware v USA. S výhradou a bez obmedzenia v každom prípade a z akéhokoľvek dôvodu bude akýkoľvek spor podliehať výlučnej jurisdikcii príslušného súdu okresu Lewes v Delaware, USA. Ak chcete pridať oznam alebo článok, môžete ho publikovať zadarmo: Vytvoriť a overiť účet.

0 Komentár