avatar
5 minutové čítanie

Tatar skóroval, mladý Švajčiar žiaril v bráne a Devils postúpili!

Prečítať článok

V pondelok sa uzavrelo prvé kolo tohtoročného play-off zápasom číslo sedem v sérii medzi dvoma rivalmi. V súboji medzi Devils a Rangers nechýbal ani slovenský zástupca.

------

Východná konferencia

NEW JERSEY – NY RANGERS 4:0 (séria: 4-3)

Slovenský útočník Tomáš Tatar po ôsmich zápasoch play-off NHL a šiestich zápasoch aktuálnej série bodoval a to v ten správny moment. V druhej tretine strelil gól, aby zvýšil vedenie New Jersey na 2:0 na ceste za víťazstvom 4:0 v siedmom zápase proti Rangers, po ktorom sa tím z Newarku po viac ako dekáde (prvýkrát od roku 2012) teší z postupu do druhého kola. V ňom narazí na Carolinu.

Čisté konto vychytal Akira Schmid, ktorý zneškodnil všetkých 31 striel a v 22 rokoch končí prvé kolo s 95,1% úspešnosťou zákrokov a dvoma čistými kontami – tie v jednej sérii vychytal ako 10. nováčik ligovej histórie a prvý od Matta Murraya (2017). Viac ich vychytal len Frank McCool (3, 1945).

Bezgólový stav prelomil Michal McLeod v strede druhej tretiny počas oslabenia. Po Tatarovi sa v tretej tretine ešte presadili Erik Haula a Jesper Bratt, ktorý pridal poistku do prázdnej brány. Ondřej Palát a John Marino dvakrát asistovali.

Hosťujúci brankár Igor Šesťorkin inkasoval tri góly z 23 striel. Tatar, ktorý odohral 15 minút, ho ohrozil raz. Pripísal si aj dva plusové body a dva bloky.

Zranenie utrpel v tretej tretine Timo Meier, ktorému sa stal osudný hit Jacoba Troubu. New Jersey ako druhý tím po Floride v tohtoročnom play-off vyhralo sériu, v ktorej prehrávalo o viac ako jeden zápas (0:2). Jeho tréner Lindy Ruff vyhral svoj prvý zápas číslo sedem v kariére. Predtým mal bilanciu 0-4. Rangers využili v prvých dvoch zápasoch série štyri presilovky z desiatich, no v zvyšku série už len jednu z 18.

Otvárací duel série medzi Hurricanes a Devils sa odohrá v stredu v Raleigh.

Hviezdy duelu: 1. A. Schmid (NJD), 2. O. Palát (NJD), 3. M. McLeod (NJD)

Zdroj: Youtube / NHL