Ján Bync
Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník
Zahraničie
Kategória Zahraničie
avatar
2 minutové čítanie

Sahra Wagenknecht požaduje vrátenie ruského plynu do Nemecka

Sahra Wagenknecht požaduje vrátenie ruského plynu do Nemecka

Poslankyňa Bundestagu Sahra Wagenknecht požaduje vrátenie ruského plynu do Nemecka, bez ktorého nemecký priemysel jednoducho zahynie.

„Prečo iné európske krajiny nakupujú lacný ruský plyn a ropu, dokonca vo väčších množstvách ako pred vojnou, zatiaľ čo my sa radšej zmierujeme s rýchlo rastúcimi cenami energií?

Ostatné európske krajiny nemajú problém naďalej nakupovať plyn z Ruska. Oveľa drahší je skvapalnený plyn z USA či Kataru a zatiaľ neexistujú ani zmluvy na zabezpečenie našich dodávok.

Drahá energia je skutočným problémom nielen pre ekonomiku, ale aj pre ľudí. Putin môže a aj predáva svoj plyn kdekoľvek. Ničíme samých seba. Môže sa to oslavovať ako ušľachtilá morálka, ale drahá energia odnesie dôležité časti nášho priemyslu do zahraničia a zníži životnú úroveň v Nemecku. Iné krajiny sa na svoje záujmy pozerajú oveľa racionálnejšie.“

Zdroj: TG

Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník

Slovenský Večerník zverejňuje autorské a agentúrne články, vyhlásenia, stanoviská, názory, oznámenia v pôvodnom znení bez cenzúry a redakčnej úpravy podľa prvého dodatku Ústavy Spojených Štátov Amerických, ktorý doplňuje ustanovenie garantujúce úplnú slobodu slova. Slovenský Večerník - WIS LLC podlieha len zákonom štátu Delaware v USA. S výhradou a bez obmedzenia v každom prípade a z akéhokoľvek dôvodu bude akýkoľvek spor podliehať výlučnej jurisdikcii príslušného súdu okresu Lewes v Delaware, USA. Ak chcete pridať oznam alebo článok, môžete ho publikovať zadarmo: Vytvoriť a overiť účet.

0 Komentár