Ján Bync
Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník
Kultúra
Kategória Kultúra
avatar
8 minutové čítanie

S hudbou vesmírnou budú na začiatok jesene šíriť pozitívnu náladu na koncertoch v Trnave, Veľkom Kritíši, Banskej Bystrici a Košiciach

S hudbou vesmírnou budú na začiatok jesene šíriť pozitívnu náladu na koncertoch v Trnave, Veľkom Kritíši, Banskej Bystrici a Košiciach

Traja kamoši Sorizzo, Sára a Marek, alebo S hudbou vesmírnou pokračujú v septembri v šnúre vystúpení po slovenských mestách a obciach. A čo hlavne všade, kam dorazia šíria radosť a snaží pomôcť dobrým veciam. Po benefičných vystúpeniach v Dolnom Kubíne v moravskom Ptení, kde sa zúčastnili akcie na podporu rekonštrukcie tamojšieho zámku, čakaju populárne trio ďalšie dve vystúpenia na pomoc potrebným. V stredu 20. septembra vystúpi v Trnave pri príležitosti slávnostného otvorenia nového Centra pomoci človeku. O tri dni neskôr budú v Banskej Bystrici hviezdami Svetielkofestu.

„K vystúpeniu na slávnostnom otvorení Centra pomoci človeku v Trnave nás pozvala tunajšia arcidiecézna charita. Projekt centra, ktorý poskytne strechu nad hlavou ľuďom bez domova, je svojim spôsobom v rámci Slovenska unikátnym. Zaspievať na takejto akcii považujeme za důležité už preto, že aj ľudia bez domova si zaslúžia vliať do krvi trochu pozitívneho ducha, ktorého im snáď ponúkneme prostredníctvom našich songov,“ hovorí speváčka S hudbou vesmírnou Sára Polyáková.

„Hrať pre dobrú vec je pre nás vždy prestížna záležitosť. Sme radi, že so S hudbou vesmírnou môžeme prispieť k dobrej nálade tým, ktorí to potrebujú. Obzvlášť ide o nevyliečiteľne choré deti, ako je to v prípade Svetielkofestu v aule Slovenskej zdravotníckej univerzity v Banskej Bystrici. Pre mňa ako otca sa pomoc závažne chorým deťom stáva osobnou vecou. Neviem a nechcem si predstaviť, že by podobný osud postihol moje deti,“ pridáva k vystúpeniu na benefičnom Svetielkofeste spevák Marek Koleno.

S hudbou vesmírnou prešli v poslednom roku a pol mnohými prelomovými udalosťami. Tou najdôležitejšou je minuloročná zmena speváčky. Novou „Mon Ami“ Sorizza a Marka sa po Dominike Morávkovej stala Sára Polyáková. A ako vidno na rastúcej popularite S hudbou vesmírnou predovšetkým na streamovacích službách, zmenou chalani trafili priam do čierného. Zvýšený záujem fanúšikov dal skupine impulz, aby s nimi ešte viac pracovala. Na platforme YouTube preto postupne vznikli veci ako MoodOfTheWeek, MoodOfTheMonth či SmallTalks alebo Malé povedačky.

„S Marekom sme veľmi radi, že naši priaznivci tak pozitívne prijali zmenu speváčky. Sára nadviazala na pozitívne vibrácie, ktoré pre S hudbou vesmírnou predstavovala Dominika. Fanúšikovia nám dávajú jasne najavo, že ich zaujíma nielen naša tvorba, naše pesničky, ale chcú viac. Preto sme sa rozhodli pre nich na 1. októbra v košickom DKC Veritas usporiadať svojho druhu ojedinelú akciu. Nielen, že pre nich zahráme to najlepšie od nás, ale dostanú možnosť sa s nami stretnúť v rámci Meet & Greet. Pre tých, ktorí si zaplatia Meet & Greet sme pripravili napríklad premiéru svojrázneho krátkeho dokufilmu o tom, čo pre S hudbou vesmírnou znamenalo vymeniť po toľkých rokoch speváčku. A možno budú aj iné prekvapenia, tešte sa a hlavne príďte so S hudbou vesmírnou zažiť nekonečnú show. Vstupenky sú ku kúpe na Prepredaj:SK,“ vyzýva na záver fanúšikov Sorizzo.

Termíny jesenných koncertov S hudbou vesmírnou

Ø  20. 9.   Trnava – otvorenie Centra Pomôcť človeku

Ø  22. 9.   Veľký Krtíš – Vinobranie

Ø  23. 9.   B. Bystrica – Svetielkofest

Ø  01. 10. Košice – Special koncert + Meet&Greet

https://shudbouvesmirnou.com/

https://www.youtube.com/@SHudbouVesmirnou

https://www.facebook.com/shudbouvesmirnou

https://www.instagram.com/shudbouvesmirnouofficial/

Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník

Slovenský Večerník zverejňuje autorské a agentúrne články, vyhlásenia, stanoviská, názory, oznámenia v pôvodnom znení bez cenzúry a redakčnej úpravy podľa prvého dodatku Ústavy Spojených Štátov Amerických, ktorý doplňuje ustanovenie garantujúce úplnú slobodu slova. Slovenský Večerník - WIS LLC podlieha len zákonom štátu Delaware v USA. S výhradou a bez obmedzenia v každom prípade a z akéhokoľvek dôvodu bude akýkoľvek spor podliehať výlučnej jurisdikcii príslušného súdu okresu Lewes v Delaware, USA. Ak chcete pridať oznam alebo článok, môžete ho publikovať zadarmo: Vytvoriť a overiť účet.

0 Komentár