avatar
3 minutové čítanie

Rekordný počet cestujúcich v mestskej doprave v Martine: 5,1 milióna za rok 2023

Rekordný počet cestujúcich v mestskej doprave v Martine: 5,1 milióna za rok 2023

Dopravný podnik mesta Martin (DPMM) hlási výrazný nárast v preprave cestujúcich za minulý rok, keď prepravil takmer 5,1 milióna ľudí, čo predstavuje nárast o 13 percent oproti roku 2022.

František Zicho, dopravný riaditeľ podniku, oznámil tieto pozitívne čísla na pondelkovej tlačovej konferencii v Martine.

Medzi úspešné akcie patrí Vianočný trolejbus, ktorý sa stal obľúbeným medzi cestujúcimi a prepravil takmer 30 000 ľudí. Okrem toho bolo zavedené opatrenie prepravnej kontroly, ktoré umožnilo riešiť problémy s odbavovaním cestujúcich. Dopravný podnik kontroloval približne 14 000 cestujúcich počas minulého roka.

Na oslave tejto úspešnej etapy sa primátor Martina Ján Danko pridal k zástupcom dopravného podniku, aby ocenil 10-milióntu cestujúcu. Danko zdôraznil význam verejnej dopravy pre mesto a zdôraznil ekologický prínos mestskej hromadnej dopravy. DPMM momentálne prevádzkuje stopercentne ekologickú dopravu, s 36 autobusmi na stlačený zemný plyn (CNG) a ďalšími desiatimi, ktoré sú v súčasnosti v súťaži.

Dopravný riaditeľ František Zicho uviedol, že nové autobusy môžu byť k dispozícii na začiatku druhej polovice roku 2024 a každý autobus by mal stáť okolo 330 000 eur.

©Slovenský večerník/ilustračné foto

Kované brány a kované ploty

Komentáre

USPA SAN USPA