Ján Bync
Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník
Zahraničie
Kategória Zahraničie
avatar
3 minutové čítanie

Raziu v domoch členov neonacistickej skupiny Hammerskins vykonala nemecká polícia

Raziu v domoch členov neonacistickej skupiny Hammerskins vykonala nemecká polícia

Nemecká vláda v utorok zakázala neonacistickú skupinu Hammerskins Deutschland a uskutočnila razie v domoch jej členov.

Tieto razie sa uskutočnili v 10 spolkových krajinách a polícia prehľadala domy 28 ľudí. Zatiaľ nie je jasné, či niektorých z nich zadržala.

Tento zákaz je považovaný za tvrdý zásah proti organizovanému krajne pravicovému extrémizmu v Nemecku. Rozsah opatrenia zahŕňa aj regionálne pobočky skupiny a podorganizáciu Crew 38.

Ministerka vnútra Nancy Faeser uviedla, že "týmto zákazom ukončujeme neľudské aktivity medzinárodne aktívneho neonacistického združenia v Nemecku. Vysiela to jasný signál proti rasizmu a antisemitizmu."

Nemecké spolkové a krajinové vlády spolupracovali na tomto zákaze viac ako rok a v tomto úsilí im pomohli aj partneri zo Spojených štátov.

Hammerskins Deutschland je odnožou americkej neonacisticko-pravicovej extrémistickej skupiny Hammerskins Nation a zohráva v Európe významnú úlohu. Členovia tejto skupiny sa označujú ako "bratia" a považujú sa za elitné "bratstvo".

Ideológia tejto skupiny je zakorenená v rasistickej doktríne, ktorá vychádza z nacistickej ideológie. Hammerskins Deutschland má približne 130 členov v Nemecku a snaží sa šíriť svoje pravicové extrémistické názory, najmä prostredníctvom hudobných koncertov a distribúcie extrémistickej hudby.

Toto je už dvadsiaty zákaz krajne pravicovej skupiny, ktorý nemecké ministerstvo vnútra vyhlásilo.

©Slovenský večerník/ilustračné foto

Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník

Slovenský Večerník zverejňuje autorské a agentúrne články, vyhlásenia, stanoviská, názory, oznámenia v pôvodnom znení bez cenzúry a redakčnej úpravy podľa prvého dodatku Ústavy Spojených Štátov Amerických, ktorý doplňuje ustanovenie garantujúce úplnú slobodu slova. Slovenský Večerník - WIS LLC podlieha len zákonom štátu Delaware v USA. S výhradou a bez obmedzenia v každom prípade a z akéhokoľvek dôvodu bude akýkoľvek spor podliehať výlučnej jurisdikcii príslušného súdu okresu Lewes v Delaware, USA. Ak chcete pridať oznam alebo článok, môžete ho publikovať zadarmo: Vytvoriť a overiť účet.

0 Komentár