Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník
Ekonomika
Kategória Ekonomika
avatar
2 minutové čítanie

Rast cien agrovýrobkov spomalil

Rast cien agrovýrobkov spomalil

Od začiatku tohto roku sa ceny poľnohospodárskych výrobkov v priemere zvýšili o 22,1 %. Rast cien rastlinných výrobkov bol o 12,3 % vyšší, zatiaľ čo živočíšne výrobky zaznamenali nárast o 32,7 %.

V apríli 2023 sa rast cien poľnohospodárskych výrobkov medziročne výrazne spomalil na 9,1 %, čo je polovica predchádzajúcich mesiacov. Tieto údaje poskytol Štatistický úrad (ŠÚ) SR. Ceny rastlinných výrobkov dokonca medziročne klesli o 8 %, pričom najväčší vplyv malo zníženie cien obilnín o 15,2 %.

Ceny živočíšnych výrobkov sa zvýšili o takmer 24 %, čo predstavuje tretinové spomalenie rastu v porovnaní s predchádzajúcimi mesiacmi. Slepačie konzumné vajcia pokračovali v medziročnom zdražovaní o viac ako 70 %, no rast cien surového kravského mlieka sa znížil na 28 %.

Od začiatku tohto roka sa ceny poľnohospodárskych výrobkov v priemere zvýšili o 22,1 %. Rast cien rastlinných výrobkov bol vyšší o 12,3 % a živočíšnych výrobkov o 32,7 %.

© Slovenský večerník/ilustračné foto


Slovenský Večerník zverejňuje agentúrne články, vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení bez redakčnej úpravy. Slovenský Večerník - WIS LLC podlieha len zákonom štátu Delaware v USA. S výhradou a bez obmedzenia v každom prípade a z akéhokoľvek dôvodu bude akýkoľvek spor podliehať výlučnej jurisdikcii príslušného súdu okresu Lewes v Delaware, USA. Ak chcete pridať oznam alebo článok, môžete ho publikovať zadarmo, ale musíte si vytvoriť a overiť účet.

0 Komentár