Ján Bync
Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník
Zahraničie
Kategória Zahraničie
avatar
2 minutové čítanie

Prudký pokles v írskom stavebnom sektore v auguste

Prudký pokles v írskom stavebnom sektore v auguste

Írsky stavebný sektor zaznamenal v auguste najprudší pokles aktivity za posledných osem mesiacov.

Hlavným faktorom, ktorý k tomu prispel, bola oblasť komerčných stavieb. Index nákupných manažérov BNP Paribas Real Estate pre írsky stavebný sektor klesol v auguste na 44,9 bodu, čo znamená pokles oproti júlovým 45,6 bodu. Tento pokles signalizuje zhoršujúcu sa situáciu, keďže hranica 50 bodov oddeľuje rast od poklesu. Informovali o tom servery RTTNews a tradingeconomics.

Zvlášť dramatický pokles sa týkal oblasti komerčných stavieb, ktorá zahrňuje sklady, obchody a kancelárske priestory. Augustový pokles tejto kategórie bol najvýraznejší za posledné dva a pol roka.

Hlavným dôvodom poklesu je klesajúci dopyt, ktorý je ovplyvnený pokračujúcimi inflačnými tlakmi a rastúcimi úrokovými sadzbami. Aj keď sa firmy v stavebnom sektore snažili zvýšiť počet zamestnancov, tempo tvorby nových pracovných miest nebolo výrazné, a to najmenej za posledné štyri mesiace.

Navrhované objednávky klesli najvýraznejšie za posledných osem mesiacov, čo súvisí s uvedeným dopytom a infláciou.

©Slovenský večerník/ilustračné foto

Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník

Slovenský Večerník zverejňuje autorské a agentúrne články, vyhlásenia, stanoviská, názory, oznámenia v pôvodnom znení bez cenzúry a redakčnej úpravy podľa prvého dodatku Ústavy Spojených Štátov Amerických, ktorý doplňuje ustanovenie garantujúce úplnú slobodu slova. Slovenský Večerník - WIS LLC podlieha len zákonom štátu Delaware v USA. S výhradou a bez obmedzenia v každom prípade a z akéhokoľvek dôvodu bude akýkoľvek spor podliehať výlučnej jurisdikcii príslušného súdu okresu Lewes v Delaware, USA. Ak chcete pridať oznam alebo článok, môžete ho publikovať zadarmo: Vytvoriť a overiť účet.

0 Komentár