Slovensko
Kategória Slovensko
avatar
3 minutové čítanie

Primátor Matúš Vallo zvolený za Predsedu iniciatívy "Primátori za inkluzívny rast" OECD

Primátor Matúš Vallo zvolený za Predsedu iniciatívy

Primátor Bratislavy, Matúš Vallo, sa stal novým predsedom iniciatívy "Primátori za Inkluzívny Rast" (Champion Mayors for Inclusive Growth), ktorú vytvorila Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD).

 Iniciatíva, vytvorená v roku 2016, uznáva kľúčovú úlohu primátorov pri riešení nerovností vo svojich mestách, informoval OECD.

Vallo prevzal vedenie iniciatívy od svojho predchodcu a terajšieho gréckeho premiéra Kyriakosa Mitsotakisa. Iniciatíva združuje viac ako 100 primátorov z celého sveta, ktorí podporujú vlády a samosprávy v presadzovaní ekonomickej a sociálnej inklúzie.

Primátor Vallo zdôraznil, že nerovnosť v mestách poškodzuje nielen hospodársky rast, ale aj dôveru v demokraciu a zhoršuje systémové problémy, ako je klimatická zmena. Podčiarkol dôležitosť opatrení primátorov v oblasti cenovo dostupného bývania, podpory zraniteľných skupín a vytvárania prístupu k doprave založeného na dátach.

Generálny tajomník OECD Mathias Cormann uviedol, že práca miestnych lídrov má obrovský vplyv na každodenný život občanov a iniciatíva "Primátori za Inkluzívny Rast" bola vytvorená na podporu starostov v ich úsilí, poskytnutie platformy na diskusiu o mestských problémoch a využívanie kolektívnych skúseností. Vallo je aj zakladajúcim členom Riadiacej skupiny starostov lídrov OECD, ktorá bola založená minulý rok na identifikáciu hlavných výziev stojacich pred mestami.

©Slovenský večerník/ilustračné foto

Kované brány a kované ploty

Komentáre

USPA SAN USPA