avatar
3 minutové čítanie

Pri troch žilinských základných školách osadilo mesto nové cykloprístrešky

Pri troch žilinských základných školách osadilo mesto nové cykloprístrešky

Prečítať článok

Mesto Žilina nedávno osadilo nové cykloprístrešky pri troch základných školách v meste, čo umožní žiakom a pedagógom bezpečne odložiť ich bicykle a kolobežky priamo v areáloch škôl.

Tieto moderné prístrešky majú kapacitu pre 32 bicyklov a 28 kolobežiek a boli vybudované za financovanie vo výške 325 402,64 eur, z čoho časť 154 974,40 eur pochádza z fondov Európskej únie.

Nové cykloprístrešky budú slúžiť deťom a zamestnancom základných škôl Gaštanová, Karpatská a Hájik v meste Žilina. Sú vybavené dvojposchodovými uzamykateľnými stojanmi na bicykle a kolobežky, pričom každý prístrešok má kapacitu pre 32 bicyklov. Táto iniciatíva sa usiluje o podporu cyklodopravy v meste a zabezpečenie bezpečného a bezproblémového parkovania bicyklov a kolobežiek pre žiakov a zamestnancov škôl.

Prístrešky budú vybavené aj kamerovým systémom na monitorovanie obsadenosti parkovacích miest, čo pomôže pri lepšej organizácii priestoru a umožní bezpečný pohyb a manipuláciu s bicyklami a kolobežkami. Mesto plánuje pokračovať vo výstavbe podobných prístreškov aj pri ďalších školách v nasledujúcich rokoch, pričom momentálne čakajú na vhodnú finančnú podporu pre tieto projekty.

©Slovenský večerník/ilustračné foto

Bazény, zastrešenia bazénov, vírivky Jacuzzi

Komentáre

USPA SAN USPA SIA Press - News Press Information Agency is an uncensored social network of journalists. Join us!