Ján Bync
Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník
Politika
Kategória Politika
avatar
5 minutové čítanie

Preferencie strán september 2023

Preferencie strán september 2023

Smer by získal 22,2 percenta hlasov, čím si polepšil oproti začiatku septembra o 0,8 percenta. Strana Roberta Fica má aj naďalej najväčší volebný potenciál.

-----
Zdroj: TA3
Zdroj: TA3

V prípade, že by sa voliči, ktorí teraz zvažujú voľbu Smeru až ako svoju druhú možnosť, nakoniec predsa len rozhodli dať svoj hlas práve strane Roberta Fica, potom by Smer mohol vo voľbách získať až 27 percent voličských hlasov.

Druhé miesto by obsadilo Progresívne Slovensko na čele s jej predsedom Michalom Šimečkom so ziskom 15,7 percenta. Strana si tak oproti začiatku septembra polepšila o 0,1 percenta voličskej priazne. Volebný potenciál strany Progresívne Slovensko sa v súčasnej dobe pohybuje okolo 19 percent.

Rovnaký devätnásťpercentný volebný potenciál má aj strana Hlas-SD na čele s Petrom Pellegrinim. Hlas by teraz skončil na treťom mieste so ziskom 15,2 percenta a strana si tak polepšila o 0,2 percenta voličských hlasov.

Koalícia OĽANO mimo parlamentu

Do poslaneckých lavíc by koncom augusta zasadli členovia siedmich politických strán. Štvrtá by teraz skončila Republika so ziskom 7,5 percenta. Za Republikou nasleduje koalícia OĽANO/Za ľudí/KU so ziskom 6 percent, ktorá by sa ale do Národnej rady SR nedostala, pretože nespĺňa stanovenú hranicu sedem percent.

Ďalej nasledujú strany Sme rodina (5,9 percenta) a SNS (5,8 percenta). Do parlamentu by sa ďalej dostalo aj KDH (5,6 percenta).

Pred bránami parlamentu by ostali SASKA so ziskom 4,8 percenta, Demokrati (3,1 percenta) a Aliancia (2,8 %). Potrebných päť percent by nezískala ani krajne pravicová strana ĽSNS (1,7 percenta) a zoskupenie Modrí, Most-Híd (1,2 percenta).

Zdroj: TA3

-----
-----
Zdroj: Politico
Zdroj: Politico
Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník

Slovenský Večerník zverejňuje autorské a agentúrne články, vyhlásenia, stanoviská, názory, oznámenia v pôvodnom znení bez cenzúry a redakčnej úpravy podľa prvého dodatku Ústavy Spojených Štátov Amerických, ktorý doplňuje ustanovenie garantujúce úplnú slobodu slova. Slovenský Večerník - WIS LLC podlieha len zákonom štátu Delaware v USA. S výhradou a bez obmedzenia v každom prípade a z akéhokoľvek dôvodu bude akýkoľvek spor podliehať výlučnej jurisdikcii príslušného súdu okresu Lewes v Delaware, USA. Ak chcete pridať oznam alebo článok, môžete ho publikovať zadarmo: Vytvoriť a overiť účet.

0 Komentár