Slovensko
Kategória Slovensko
avatar
3 minutové čítanie

Predseda Národnej rady Peter Pellegrini vyjadril dôstojné oslavy 80. výročia SNP zodpovedné ich historickému významu

Predseda Národnej rady Peter Pellegrini vyjadril dôstojné oslavy 80. výročia SNP zodpovedné ich historickému významu

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky, Peter Pellegrini z Hlas-SD, sa počas stretnutia s predstaviteľmi Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov vyjadril, že oslavy 80. výročia Slovenského národného povstania (SNP) budú zodpovedať ich historickému významu.

Zároveň prevzal záštitu nad spomienkovými akciami a oslavami, ktoré zväz počas roka organizuje.

Pellegrini prisľúbil, že tohtoročné oslavy výročia SNP budú veľkolepé a dôstojné. Význam tohto historického míľnika chce zdôrazniť a vrátiť slávnostný národný charakter oslav so širokou účasťou verejnosti. Kritizoval predchádzajúcu vládnu garnitúru za údajné obmedzovanie účasti ľudí na oslavách počas posledných troch rokov.

"Slovenské národné povstanie patrí k najvýznamnejším historickým míľnikom našej histórie a také musia byť aj oslavy. Po celé tri roky sme videli zo strany vládnej garnitúry nedôstojné oslavy s obmedzovaním účasti ľudí na nich. Oslavám je potrebné vrátiť ich slávnostný národný charakter so širokou účasťou verejnosti. Slovenské národné povstanie totiž patrí všetkým, a nielen niektorým politikom, ktorí sa báli ľudí," uviedol predseda parlamentu.

©Slovenský večerník/ilustračné foto

Kované brány a kované ploty

Komentáre

USPA SAN USPA