avatar
5 minutové čítanie

Práce na predĺžení električkovej trate do Petržalky pokračujú, mesto nalieha na rýchlejší postup


Práce na predĺžení električkovej trate do Petržalky pokračujú, mesto nalieha na rýchlejší postup

Na stavbe predĺženia električkovej trate do Petržalky sa pokračuje s kladením koľajníc od Pajštúnskej ulice smerom na Janíkov dvor.

Práce zahŕňajú ukladanie antivibračnej rohože, realizáciu armatúry, debnenie a konštrukciu pre betonáž hornej dosky pevnej jazdnej dráhy. V oblasti Rusovskej cesty prebiehajú práce na združenom moste, vrátane viazania mostnej výstuže a debnenia.

Na Jantárovej ceste bola dokončená pokládka jednej z konštrukčných vrstiev vozovky (CBGM), a po vytvrdnutí tejto vrstvy budú následne kladené asfaltové povrchy. V tomto úseku boli tiež uložené všetky cestné obrubníky, informuje Mesto Bratislava.

Na konci trate v úseku Janíkov dvor prebieha rezanie stien mosta Panónska, opláštenie haly dennej kontroly a ošetrenia a stabilizácia zemného podložia na obratisku.

Hoci stavba čelí určitým objektívnym obmedzeniam, ako sú nárast cien materiálov v dôsledku udalostí na Ukrajine a rôzne nečakané problémy na stavenisku, mesto nalieha na zhotoviteľa, aby zintenzívnil práce na stavbe. Cieľom je zabezpečiť čo najrýchlejší postup výstavby. Mesto má snahu aktívne jednať s vedením stavebnej firmy s cieľom dosiahnuť spokojný pokrok a čo najskoršie uvedenie novej električkovej trate do prevádzky v Petržalke.

©Slovenský večerník/ilustračné foto

Kované brány a kované ploty

Komentáre

USPA SAN USPA