Ján Bync
Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník
Kultúra
Kategória Kultúra
avatar
4 minutové čítanie

Podujatie "Sobota s kniežaťom" organizuje Podtatranské múzeum v Poprade

 Podujatie

"Sobota s kniežaťom" je kultúrne podujatie, ktoré sa uskutoční v Podtatranskom múzeu v Poprade dňa 5. augusta 2023.

Toto podujatie je organizované v súvislosti s otvorením novej stálej expozície s názvom "Knieža z Popradu a jeho hrobka". Návštevníci sa môžu tešiť na bohatý kultúrny program, ktorý ponúka rôzne atrakcie a aktivity, informuje Podtatranské múzeum.

V rámci podujatia budú prehliadky stálych expozícií a výstav múzea. Okrem toho si návštevníci budú môcť vypočuť prednášku archeologičky Mgr. Terezy Štolcovej, PhD., ktorá sa zaoberá skúmaním hrobky popradského kniežaťa v Poprade-Matejovciach. Súčasťou prednášky bude aj prehliadka expozície "Knieža z Popradu a jeho hrobka" s výkladom od Mgr. Terezy Štolcovej.

Medzi ďalšie aktivity patrí vystúpenie šermiarskeho cechu mesta Poprad s názvom Goliath, ukážky práce regionálnych remeselníkov v tokárskej dielni a tvorivé dielne pre deti. Deti sa tiež môžu zabaviť pri archeologickom výskume.

Podujatie sa bude konať vo vnútorných aj vonkajších priestoroch Podtatranského múzea na adrese Vajanského 72/4, 058 01 Poprad. Program môže byť predmetom zmien.

Podujatie "Sobota s kniežaťom" ponúka príležitosť spoznať históriu a kultúru Popradu a bude iste príjemným a vzdelávacím zážitkom pre návštevníkov všetkých vekových kategórií.

©Slovenský večerník/ilustračné foto

Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník

Slovenský Večerník zverejňuje autorské a agentúrne články, vyhlásenia, stanoviská, názory, oznámenia v pôvodnom znení bez cenzúry a redakčnej úpravy podľa prvého dodatku Ústavy Spojených Štátov Amerických, ktorý doplňuje ustanovenie garantujúce úplnú slobodu slova. Slovenský Večerník - WIS LLC podlieha len zákonom štátu Delaware v USA. S výhradou a bez obmedzenia v každom prípade a z akéhokoľvek dôvodu bude akýkoľvek spor podliehať výlučnej jurisdikcii príslušného súdu okresu Lewes v Delaware, USA. Ak chcete pridať oznam alebo článok, môžete ho publikovať zadarmo: Vytvoriť a overiť účet.

0 Komentár