Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník
Šport
Kategória Šport
avatar
4 minutové čítanie

Peterson: Zranenie Černáka bol jeden z dôvodov, prečo Lightning vypadli

Peterson: Zranenie Černáka bol jeden z dôvodov, prečo Lightning vypadli

Tím Tampa Bay Lightning po troch finálových účastiach po sebe skončil v tohtoročnom play-off už v prvom kole, keď ho vyradil tím Toronto Maple Leafs. Aj s odstupom času sa dá považovať za jeden z rozhodujúcich momentov série zranenie Erika Černáka.

Floridský tím vstúpil do série úspešne, keď vyhral v Toronte 7:3. Zásluhu mal na tom aj slovenský obranca, ktorý si plnil svoje defenzívne povinnosti zodpovedne tak, ako býva zvykom. V úvode druhého zápasu ho však vyradil zo série Michael Bunting, ktorý mu zásahom lakťu do hlavy spôsobil otras mozgu. „Bolts“ odvtedy vyhrali len jeden zápas z piatich.

A práve zranenie Černáka berie JP Peterson z podcastu BallFather ako jeden z dvoch zlomových momentov celej série.

Boli tam dva zákroky, ktoré zmenili sériu. Bol to aj hit Buntinga, ktorý vyradil z hry Černáka, ktorý bol ich najlepším obrancom, ich najlepším defenzívnym obrancom v prvom zápase. Bol to špinavý zákrok, za ktorý dostal trojzápasovú suspendáciu, no vyradil ním Černáka z celej série. To bolo víťazstvo pre Toronto
poznamenal Peterson.

Druhým momentom, ktorý zmenil vývoj série, bol zákrok na Braydena Pointa, ktorý pri ňom utrpel zlomeninu rebier a nebol schopný hrať efektívne v zvyšku série. Lightning tak prišli aj o kľúčového hráča ofenzívy.

Nechcem o tom vyplakávať, ale toto sú dôvody. Ak prídete o vášho najlepšieho defenzívneho obrancu a o vášho najproduktívnejšieho hráča, je ťažké vyhrať sériu. Boli to dva pochybné zákroky
dodal Peterson.
------

Zdroj: slovaknhl.sk


Slovenský Večerník zverejňuje agentúrne články, vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení bez redakčnej úpravy. Slovenský Večerník - WIS LLC podlieha len zákonom štátu Delaware v USA. S výhradou a bez obmedzenia v každom prípade a z akéhokoľvek dôvodu bude akýkoľvek spor podliehať výlučnej jurisdikcii príslušného súdu okresu Lewes v Delaware, USA. Ak chcete pridať oznam alebo článok, môžete ho publikovať zadarmo, ale musíte si vytvoriť a overiť účet.

0 Komentár