Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník
Šport
Kategória Šport
avatar
5 minutové čítanie

Päť nenápadných hrdinov tohtoročného play-off

Päť nenápadných hrdinov tohtoročného play-off

Hviezdy sa často dostávajú počas play-off do titulkov. Tony Ferrari z magazínu The Hockey News sa však pozrel na piatich nenápadných hráčov, ktorí v tohtoročnom play-off podávajú pozoruhodné výkony a veľa sa o nich nepíše.

Gustav Forsling, Florida Panthers - v tohtoročnom play-off je nasadzovaný do akcie veľmi často, pričom nehráva presilovky a bráni najlepších hráčov súperov. Keď sa objaví príležitosť, vie podporiť aj útok. A to aj v kľúčových zápasoch. Aj napriek tomu zostáva v tieni Brandona Montoura či Aarona Ekblada, o ktorých sa píše častejšie.

Brett Kulak, Edmonton Oilers - je presne tým obrancom, ktorého tím z Alberty potreboval, keď ho získal na konci minulej sezóny. Mattias Ekholm je vítanou tohtoročnou posilou a získava si väčšinu pozornosti médií za zlepšenie defenzívy Oilers. Evan Bouchard zase zaujme svojimi ofenzívnymi prínosmi. No, kľúčovou ingredienciou vzadu je aj Kulak, ktorý robí skvelú prácu v obmedzovaní vysoko nebezpečných šancí súperov.

Wyatt Johnston, Dallas Stars - najmenej docenený nováčik tejto sezóny zažíva aj jedno z najmenej docenených play-off v NHL. Center tretieho útoku Stars patrí medzi najefektívnejších útočníkov tímu a bol jedným dôvodov vyradenia Minnesoty v prvom kole. Je húževnatý pri mantineloch, vyhráva súboje a vďaka svojej rýchlosti zbiera voľné puky. A to aj napriek tomu, že má len 19 rokov a ešte nejaké dozrievanie pred sebou.

Luke Schenn, Toronto Maple Leafs - je ťažké byť nenápadným hráčom na takom trhu, aký má Toronto. Skúsený obranca má pozornosť fanúšikov z nostalgických dôvodov, no je zároveň aj skutočným rozdielovým hráčom. Jeho defenzívne nastavenie tiež umožnilo Morganovi Riellymu pristupovať slobodnejšie k ofenzívnej hre. Schenn znepríjemňuje život súperom, čo platilo aj na Lightning.

Seth Jarvis, Carolina Hurricanes - Hurricanes chýba veľa ofenzívy pri absenciách Maxa Paciorettyho, Andreja Svečnikova a Teuva Teravainena. Našťastie sú tu aj hráči, ako Jarvis, ktorý v play-off vystupňoval svoju hru. Prispieva svojou rýchlosťou, šikovnosťou i sklonom dostávať sa do stredu ľadu.

------

Zdroj: slovaknhl.sk


Slovenský Večerník zverejňuje agentúrne články, vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení bez redakčnej úpravy. Slovenský Večerník - WIS LLC podlieha len zákonom štátu Delaware v USA. S výhradou a bez obmedzenia v každom prípade a z akéhokoľvek dôvodu bude akýkoľvek spor podliehať výlučnej jurisdikcii príslušného súdu okresu Lewes v Delaware, USA. Ak chcete pridať oznam alebo článok, môžete ho publikovať zadarmo, ale musíte si vytvoriť a overiť účet.

0 Komentár