Ján Bync
Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník
Kultúra
Kategória Kultúra
avatar
5 minutové čítanie

Osobné veci Freddieho Mercuryho pôjdu do dražby

Osobné veci Freddieho Mercuryho pôjdu do dražby

Viac ako 1 400 osobných predmetov speváka Freddieho Mercuryho, vrátane jeho výrazných scénických kostýmov, ručne písaných textov skladby "Bohemian Rhapsody" a klavíra, ktorý používal pri skladaní najväčších hitov skupiny Queen, budú vystavené na bezplatnej výstave v aukčnej spoločnosti Sotheby's v Londýne.

Tieto predmety budú dostupné na verejnosti, aby si ich ľudia mohli prezrieť a oceniť ich historickú hodnotu predtým, než budú uvedené na aukciu.

Rozsiahla zbierka osobných predmetov Freddieho Mercuryho, ktoré zostali jeho blízkej priateľke Mary Austinovej, zostala nedotknutá v jeho domove v západnom Londýne po dobu 30 rokov od jeho úmrtia v roku 1991. V apríli tohto roku oznámila Austinová v rozhovore pre BBC, že sa rozhodla predať takmer všetky tieto veci, aby mohla uzavrieť túto výnimočnú kapitolu vo svojom živote.

Medzi stovkami osobných pokladov Freddieho Mercuryho sa nachádzajú jeho nádherné flitrové obleky, kožené bundy, honosný červený plášť a koruna, ktorú nosil na poslednom vystúpení skupiny Queen v roku 1986.

Okrem toho medzi týmito predmetmi sú aj nevídané pracovné návrhy jeho hitov "Don't Stop Me Now", "We Are the Champions" a "Somebody to Love". Tieto vzácne predmety budú vystavené na verejnosti na bezplatnej výstave v Sotheby's v Londýne predtým, než budú ponúknuté na aukcii.

Očakáva sa, že ručne písaný návrh piesne "Bohemian Rhapsody", v ktorom Freddie Mercury experimentoval s pomenovaním piesne ako "Mongolian Rhapsody" predtým, než ju preškrtol, môže dosiahnuť cenu medzi 800-tisíc až 1,2 milióna libier.

No hlavnou hviezdou výstavy je Mercuryho obľúbené krídlo značky Yamaha, ktoré sa predpokladá, že by sa mohlo predať za približne dva až tri milióny libier.

Klavír, ktorý je súčasťou tejto zbierky, prešiel mnohými miestami, bol centrom pozornosti v Mercuryho domove a bol srdcom jeho hudobného a osobného života od roku 1975 až do jeho úmrtia. „Z celého jeho majetku mal tento klavír pre neho najväčšiu hodnotu," uviedol Gabriel Heaton, špecialista aukčného domu.

Medzi ďalšie fascinujúce predmety patria Mercuryho umelecká zbierka s dielami Pabla Picassa, Salvadora Dalího a Marca Chagalla, ručne písané pozvánky na jeho narodeninové oslavy a večere, a jeho rozmanité zbierky starožitného nábytku, japonských kimón a figuriek mačiek.

Tieto vzácne predmety budú predmetom verejnej výstavy v Sotheby's v Londýne predtým, než budú ponúknuté na aukcii.

© Slovenský večerník/ilustračné foto

Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník

Slovenský Večerník zverejňuje autorské a agentúrne články, vyhlásenia, stanoviská, názory, oznámenia v pôvodnom znení bez cenzúry a redakčnej úpravy podľa prvého dodatku Ústavy Spojených Štátov Amerických, ktorý doplňuje ustanovenie garantujúce úplnú slobodu slova. Slovenský Večerník - WIS LLC podlieha len zákonom štátu Delaware v USA. S výhradou a bez obmedzenia v každom prípade a z akéhokoľvek dôvodu bude akýkoľvek spor podliehať výlučnej jurisdikcii príslušného súdu okresu Lewes v Delaware, USA. Ak chcete pridať oznam alebo článok, môžete ho publikovať zadarmo: Vytvoriť a overiť účet.

0 Komentár