Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník
avatar
8 minutové čítanie

5 pomocníkov pri organizácii kuchyne

Predstavíme vám 5 pomocníkov, ktorý vám určite pomôžu

5 pomocníkov pri organizácii kuchyne

Udržať pravidelný poriadok v domácnosti, obzvlášť, čo sa týka kuchyne, je niekedy naozaj náročné. Predstavíme vám 5 pomocníkov, ktorých možno aj poznáte, ale stále chýbajú vo vašej kuchyni. Toto je ten správny čas zadovážiť si ich.

***

Kuchynské prostredie je každý deň vystavované pravidelnej aktivite, či už pri varení, pečení alebo umývaní. V súčasnosti už existuje niekoľko spôsobov, ako si vytvoriť nielen estetickú, ale aj funkčnú a praktickú kuchyňu. Dokonca si viete naplánovať aj kuchyňu na mieru podľa dispozície priestoru, veľkosti rozpočtu a vašich vysnívaných predstáv. Inšpirujte sa piatimi doplnkami, ktoré by vo vašej kuchyni nemali chýbať a uľahčia vám každodenný chod v domácnosti.

Organizácia kuchyne: Týchto 5 pomocníkov vám pomôže!
Organizácia kuchyne: Týchto 5 pomocníkov vám pomôže!
***

Organizéry

V zásuvkách a skrinkách vzniká veľmi rýchlo neporiadok, pokiaľ nemáte správne prostriedky na to, ako to udržať. Riešením sú rozdeľovače, ktoré oddelia jednotlivé príslušenstvo, či už ide o príbory, panvice alebo hrnce.

Organizéry, rozdeľovače
Organizéry, rozdeľovače

Čo sa týka potravinových skríň, skvelými kúskami sú regálové boxy a košíky rôznych veľkostí a materiálov, do ktorých si viete uložiť samotné potraviny a mať ich prakticky uložené. Závisí už na tom, aký dizajn preferujete, a či sa vám viac hodí kovové, jutové, plastové alebo textilné prevedenie.

***

Vešiaky a lišty

Pri varení platí pravidlo - mať všetko na dosah ruky. To vám zabezpečia vešiaky a lišty, ktoré môžete mať namontované priamo nad linkou a uložiť si tam všetko zariadenie, s ktorým najčastejšie pracujete. Títo pomocníci sa hodia do industriálneho štýlu, ale pristanú aj škandinávsky a vidiecky ladenej kuchyni.

Vešiaky a lišty
Vešiaky a lišty
***

Viacúčelové vrecká

Máte radi estetické kúsky, ktoré zútulnia priestor? Viacúčelové vrecká patria presne k nim. Kuchyňa nemusí byť len sterilným priestorom. Môže byť udržiavaná a čistá, ale zároveň prispievať k ,,teplu domova”. Samozrejme, závisí aj od vkusu a niektorí prirodzene preferujú minimalizmus či doslova prázdnu linku, aby na nej nebolo nič uložené. Do týchto vreciek môžete skryť čokoľvek, čo nechcete, aby bolo na očiach a zároveň dodáte šmrnc vášmu kuchynskému prostrediu.

Viacúčelové vrecká
Viacúčelové vrecká
***

Dózy

Ak patríte medzi tých, ktorí radi ,,priznajú” rôzne suroviny, alebo chcete mať na očiach, čo sa v danej nádobe nachádza a mať čo najmenej obalov, určite vám padnú do oka originálne dózy. Viete do nich presypať cestoviny, ryžu či raňajkové vločky. Môžete ich mať vyložené na linke alebo uložené v potravinovej skrini.

Dózy
Dózy

Zdroj: Diva


Slovenský Večerník zverejňuje agentúrne články, vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení bez redakčnej úpravy. Slovenský Večerník - WIS LLC podlieha len zákonom štátu Delaware v USA. S výhradou a bez obmedzenia v každom prípade a z akéhokoľvek dôvodu bude akýkoľvek spor podliehať výlučnej jurisdikcii príslušného súdu okresu Lewes v Delaware, USA. Ak chcete pridať oznam alebo článok, môžete ho publikovať zadarmo, ale musíte si vytvoriť a overiť účet.

0 Komentár