avatar
8 minutové čítanie

Mesto Šamorín plánuje vybudovať nové detské ihrisko

Mesto Šamorín plánuje vybudovať nové detské ihrisko

Prečítať článok

Mesto Šamorín má dôvod na radosť! Na Mestskom majeri sa začína budovať nové inkluzívne detské ihrisko, ktoré má za cieľ poskytnúť zábavu a bezpečie pre všetky deti bez ohľadu na ich schopnosti či obmedzenia.

Tento záujmový projekt, financovaný z dotácií a vlastných zdrojov mesta, s maximálnou investíciou do výšky 10 000 eur, prinesie do miesta nové možnosti pre aktívne trávenie voľného času.

Ako informuje mesto Šamorín nové ihrisko bude navrhnuté s ohľadom na bezpečnosť a pohodlie detí. Herné prvky vyrobené z dubového dreva prinesú prirodzený a esteticky príjemný prvok do prostredia. Medzi hlavné atrakcie patrí reťazová hojdačka, ktorá bude schopná ubytovať až štyri deti naraz, čo umožní spoločnú zábavu a pohyb. Okrem toho sa na ihrisku nachádza fitdráha, ktorá podporí fyzickú aktivitu detí a pomôže rozvíjať ich zručnosti a silu.

Pieskovisko s motívom člna a lode Niny prinesie do hry kreatívne možnosti a príležitosť na imaginatívne hranie. Kolotoč a infotabuľa doplnia ponuku zábavy a vzdelávania na ihrisku, čo umožní deťom rozvíjať svoje vedomosti a zručnosti aj pri hravej forme.

V súčasnosti prebieha demontáž starého ihriska a príprava terénu pre novú stavbu. Podľa plánov sa očakáva, že nové inkluzívne detské ihrisko bude odovzdané do užívania do konca júla tohto roku. Táto nová pridružená atrakcia na Mestskom majeri zvýši atraktivitu miesta pre rodiny s deťmi a prinesie nové možnosti pre spoločné aktivity a relaxáciu v prírode.

Tešíme sa na dokončenie tohto záujmového projektu a na stretnutie s radosťou a smiechom detí, ktoré budú nové ihrisko využívať. Mesto Šamorín tak vytvára inkluzívne a bezpečné prostredie, ktoré je prístupné pre všetkých obyvateľov.

© Slovenský večerník/ilustračné foto

Bazény, zastrešenia bazénov, vírivky Jacuzzi

Komentáre

USPA SAN USPA SIA Press - News Press Information Agency is an uncensored social network of journalists. Join us!