Šport
Kategória Šport
avatar
5 minutové čítanie

McDavid a Draisaitl umlčaní: Vegas oplatilo Oilers jasnú prehru aj bez svojej jednotky

Prečítať článok

V pondelok sa v NHL odohral len jeden zápas. Vegas v ňom zdolalo Edmonton hladko 5:1, aby si obnovilo vedenie v sérii druhého kola play-off.

------

Západná konferencia

EDMONTON – VEGAS 1:5 (séria: 1-2)

Vegas prehralo druhý zápas série druhého kola play-off proti Edmontonu 1:5 a to teraz svojmu rivalovi vrátilo rovnakou mincou – pomerom 5:1 ho zdolalo v Rogers Place, aby sa znova ujalo vedenia v sérii.

Oilers pritom začali lepšie, keď už v tretej minúte zápasu otvoril skóre Warren Foegele. Hostia však potrebovali len dve minúty na to, aby stav vyrovnali a ešte do prvej prestávky priklonil misky váh na svoju stranu, keď sa dvakrát po sebe po prihrávkach Jacka Eichela presadil Jonathan Marchessault, ktorý si ukončil 14-zápasové suchoty v rámci play-off. V druhej tretine zvýšili vedenie Golden Knights, Zach Whitecloud, Eichel a Chandler Stephenson.

Adin Hill zneškodnil všetkých 25 striel po tom, čo v 12. minúte prvej tretiny vystriedal zraneného Laurenta Brossoita. Ten stihol zastavil tri strely zo štyroch. Hilla neprekonali ani Leon Draisaitl a Connor McDavid, ktorí ho ohrozili dokopy šesťkrát (trikrát každý). K striedaniu brankárov došlo aj na strane domácich. Stuart Skinner inkasoval štyri góly z 23 striel a v 33. minúte ho nahradil Jack Campbell, ktorý kryl deväť striel z desiatich.

Aj zápas číslo štyri sa odohrá v Edmontone. Naplánovaný je na stredu.

Eichel zaznamenal vo svojom prvom play-off v kariére už desať bodov za päť gólov a päť asistencií. Na dvojcifernú métu potreboval osem zápasov. Z aktívnych hráčov ju dosiahli rýchlejšie len Nathan MacKinnon (5 zápasov), Tyler Bertuzzi (7), Jake Guentzel (7), Jevgenij Malkin (7) a Eric Staal (7). V pondelok bol trojbodový po druhýkrát v tohtoročnom play-off. V minulosti to v drese Vegas dokázali len Mark Stone (2023) a Jonathan Marchessault (2018), ktorý v pondelok ako štvrtý hráč klubovej histórie pokoril métu 50 bodov v play-off. Pripojil sa k Reillymu Smithovi (57), Williamovi Karlssonovi (52) a Sheovi Theodoreovi (50).

Hviezdy duelu: 1. J. Eichel (VGK), 2. J. Marchessault (VGK), 3. A. Hill (VGK)

Zdroj: Youtube / NHL