Deň vtákov Prešov
avatar
2 minutové čítanie

Lesy SR zrekonštruovali oplotenie zubrej zvernice v Topoľčiankach

Lesy Slovenskej republiky zrekonštruovali oplotenie zubrej zvernice neďaleko Topoľčianok

Lesy SR zrekonštruovali oplotenie zubrej zvernice v Topoľčiankach

Celková investícia dosiahla takmer 170.000 eur, pričom časť oplotenia bola obnovená z podpory podľa výnosu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Topoľčianky – Lesy Slovenskej republiky zrekonštruovali oplotenie zubrej zvernice neďaleko Topoľčianok. Rekonštrukčné práce zahŕňali opravu celého predelového plotu medzi prvou a druhou sekciou. Pôvodné panely, ktoré zabezpečovali oddelenie dvoch samostatných častí zvernice, boli z roku 1958, keď zvernica vznikla. Informovali o tom Lesy SR.

Práce začali už v roku 2021, keď obnovili prvých 50 metrov plota. Koncom roka 2022 rekonštrukčné práce pokračovali, v súčasnosti je zrekonštruovaných celkovo 350 metrov oplotenia zvernice. Celková investícia dosiahla takmer 170.000 eur, pričom časť oplotenia bola obnovená z podpory podľa výnosu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Slovenský Večerník zverejňuje články, vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom autorom/zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve Slovenský Večerník nezodpovedá za obsah týchto informácií. Ak chcete pridať oznam alebo článok, môžete ho publikovať zadarmo, ale musíte si vytvoriť a overiť účet.

0 Komentár