avatar
7 minutové čítanie

Leafs nepomohol ani slovenský Američan, Pavelski sa v dráme odtrhol z reťaze!

Prečítať článok

Druhé kolo v utorok odštartoval súboj medzi Torontom a Floridom, v ktorom sa z výhry tešili hostia. Na západe odohrali dramatický duel Dallas a Seattle, ktorý mal navrch.

------

Východná konferencia

TORONTO – FLORIDA 2:4 (séria: 0-1)

Matthew Tkachuk nazbieral tri asistencie a Florida nadviazala na úspešný záver prvého kola play-off aj v otváracom zápase druhého kola, keď uspela v Toronte 4:2, aby vyhrala štvrtý zápas po sebe. Nick Cousins a dvojbodový Sam Bennett poslali hostí do dvojgólového vedenia, o ktoré však premožiteľ Bostonu prišiel v druhej tretine. Ešte pred jej koncom ho však znovu poslal do vedenia Carter Verhaeghe, ktorý po druhýkrát v kariére rozhodol dva zápasy play-off po sebe, a v tretej tretine zvýšil na rozdiel dvoch gólov Brandon Montour, ktorý v ôsmich zápasoch play-off strelil už šesť gólov – z obrancov ich v celej histórii NHL strelili viac len Bobby Orr (8) a Paul Coffey (2x 7). Aleksander Barkov asistoval pri oboch týchto góloch. Sergej Bobrovskij, ktorý so štyrmi výhrami po sebe v play-off vyrovnal klubový rekord Johna Vanbiesbroucka, kryl 34 striel, o 10 viac ako jeho krajan Iľja Samsonov. Svoj prvý gól v NHL strelil Matthew Knies, ktorého rodičia pochádzajú zo Slovenska. Na 2:2 následne vyrovnal Michael Bunting. Druhý zápas série sa odohrá vo štvrtok opäť v Scotiabank Aréne. Knies je 10. hráčom Maple Leafs, ktorý svoj prvý gól v lige strelil v play-off. V tejto sezóne odohral tri zápasy základnej časti a šesť duelov play-off. Verhaeghe s 11 gólmi v play-off vytvoril nový klubový rekord. Predošlý zdieľal s Rayom Sheppardom a Daveom Lowrym.

Hviezdy duelu:1. S. Bennett (FLA), 2. M. Tkachuk (FLA), 3. S. Bobrovskij (FLA)

Zdroj: Youtube / NHL
------

Západná konferencia

DALLAS – SEATTLE 4:5 PP (séria: 0-1)

Seattle premrhal v druhej polovici tretej tretiny dvojgólové vedenie, no nakoniec sa tešil z výhry v prvom zápase série druhého kola play-off proti Dallasu, keď o výhre 5:4 rozhodol v 13. minúte predĺženia Yanni Gourde. Kraken dvakrát prehrávali, no stav dokázali vyrovnať Jaden Schwartz a Justin Schultz predtým, ako Oliver Bjorkstrand a Jordan Eberle upravili stav na 4:2. To sa udialo ešte v prvej tretine, pričom posledných päť gólov padlo v rozmedzí 3 minút a 55 sekúnd (rekord NHL je 3:06). Bjorkstrand a Eberle pridali aj po asistencii, Philipp Grubauer urobil 31 zákrokov. Prekonal ho len jeden jediný muž – Joe Pavelski strelil pri návrate zo zranenia štyri góly. Vyrovnal tým rekord Stars/North Stars (Denisa Gurianova) a vytvoril aj nový ligový rekord, keď štyri góly strelil ako najstarší hráč vo veku 38 rokov a 294 dní. Predošlý rekord držal legendárny Maurice Richard, ktorý mal v roku 1957 35 rokov a 245 dní. Hetrik dosiahol ako druhý najstarší hráč histórie po Johnnym Bucykovi (38 rokov, 344 dní v roku 1974). Pri troch jeho góloch asistoval Max Domi. Jake Oettinger urobil 39 zákrokov. Seattle je štvrtým tímom histórie, ktorý v play-off vyhral zápas, v ktorom súperov hráč skóroval štyrikrát. Dokázali to aj Capitals (1993, Ray Ferraro), Maple Leafs (1986, Denis Savard) a Flyers (1977, Lanny McDonald). Zápas číslo dva sa odohrá vo štvrtok.

Hviezdy duelu: 1. J. Pavelski (DAL), 2. Y. Gourde (SEA), 3. M. Domi (DAL)