Slovensko
Kategória Slovensko
avatar
4 minutové čítanie

Košický kraj obstaráva promenádu na Zemplínskej šírave

Košický samosprávny kraj (KSK) vyhlásil verejné obstarávanie na vybudovanie promenády na brehu Zemplínskej šíravy

Košický kraj obstaráva promenádu na Zemplínskej šírave

Objekt promenády má celkovo 1160 metrov a je rozložený do troch úsekov. Jeho súčasťou je chodník vedený v kruhu s polomerom 70 metrov, ktorý sa bude nachádzať v zátoke v blízkosti móla.

Košice – Košický samosprávny kraj (KSK) vyhlásil verejné obstarávanie na vybudovanie promenády na brehu Zemplínskej šíravy. Celková predpokladaná hodnota zákazky je 1.862.770 eur bez DPH.

K vypísaniu tendra došlo po viac ako štyroch rokoch, odkedy kraj oznámil výsledky architektonickej súťaže o najlepšie riešenie promenádneho chodníka. "Právoplatné stavebné rozhodnutie bolo vydané až v decembri 2022. Náklady na financovanie realizácie promenády zabezpečí Košický samosprávny kraj, pričom výdavky v plnom rozsahu schválili aj krajskí poslanci," uviedol hovorca KSK Michal Hudák.

Ako informoval, po ukončení architektonickej súťaže bola spustená príprava investičných projektov, proces usporiadania pozemkov a komunikácia so Slovenským vodohospodárskym podnikom (SVP) aj obcou Kaluža.

Košický samosprávny kraj mal následne Okresným úradom Michalovce - odborom starostlivosti o životné prostredie k výstavbe vydané schvaľujúce stanovisko k územnému konaniu, ktoré posudzuje vplyv projektu na životné prostredie. Vypracovaná bola aj projektová dokumentácia pre začatie stavebného konania
priblížil hovorca

Stavebné povolenie vydala obec Kaluža ako špeciálny stavebný úrad. Obstarávateľom je krajská Správa infraštruktúry cestovného ruchu, s.r.o. Stavba má riešiť novú dominantu územia na brehu vodnej nádrže medzi hotelom Glamour a Thermalparkom Šírava ako celoročne využívanú pešiu promenádu.

"Cieľom promenády na Šírave je zvýšiť atraktivitu územia a prispievať k zlepšeniu služieb v danom území. Územie, na ktorom sa stavba bude nachádzať, je v miernom sklone k vodnej hladine," uvádza opis zákazky. Objekt promenády má celkovo 1160 metrov a je rozložený do troch úsekov. Jeho súčasťou je chodník vedený v kruhu s polomerom 70 metrov, ktorý sa bude nachádzať v zátoke v blízkosti móla.

Kované brány a kované ploty

Komentáre

USPA SAN USPA