3 minutové čítanie

Kanaďania si idú pre ďalšiu medailu

Prečítať článok

-----

Lotyšsko prehralo v semifinále MS v hokeji 2023, o zlato sa stretnú favorizovaní Kanaďania.

V zápase proti Lotyšsku, Kanada zdolala súpera 4:2, po tom, čo prehrávala po prvých dvoch tretinách. Kanadskí hokejisti sa tak prebojovali do finále bez prerušenia po štvrtýkrát v histórii MS. V minulom roku vo finále v Tampere prehrali s Fínmi, predtým porazili Lotyšsko v Rige a v roku 2019 v Bratislave ich zdolali vo finále Fíni.

Kanaďania sa tešia na ďalšiu medailu na MS, buď získajú 28. zlato alebo 17. striebro. Ich finálový súper bude určený po neskoršom semifinále medzi USA a Nemeckom.

Lotyšsko dosiahlo historický úspech postupom do semifinále, keď sa premiérovo dostalo medzi štvoricu najlepších tímov na MS. Majú ešte šancu získať medailu v zápase o bronz, ktorý sa odohrá v nedeľu. Slovensku patrí deviate miesto v rebríčku IIHF.

V zápase proti Lotyšsku, Kanada vyrovnala v 36. minúte a Lotyšsko opäť vedlo po góle v 37. minúte. Kanadskí hokejisti však rozhodli o zápase v tretej tretine, keď vyrovnali v 45. sekunde a záverečný gól dali v 49. minúte. Lotyšsko skončí na desiatej pozícii po skončení šampionátu.