Deň vtákov Prešov
Šport
Kategória Šport
avatar
6 minutové čítanie

Jon Jones páli do rivala Miočiča! Stipe pohotovo vracia úder

Jon Jones páli do rivala Miočiča! Stipe pohotovo vracia úder

Zatiaľ to síce nebolo oficálne potvrdené, ale všetko nasvedčuje tomu, že sa nový šampión ťažkej váhy Jon Jones vo svojej prvej titulovej obhajobe stretne s bývalým šampónom a podľa mnohých najlepšou ťažkpou váhou všetkých čias Stipom Miočičom. UFC zatiaľ nič nepotvrdilo ale obaja borci sa o to postarali pri svojej ohnivej výmene.

Stipe, len ty, ja a vedenie UFC vieme, aká je v skutočnosti pravda. Faktom je, že si sa mi celý minulý rok vyhýbal. Dohovárali sme sa na júl, potom september a nakoniec na december. Nič z toho však nevšlo. Teraz sa ku mne dostali zvesti , že vycúvaš znovu. Však je to jednoduché - buď si veríš alebo nie. Chceš túto skúšku či nie? Proste sa rozhodni a prestaň plytvať s mojim časom.
Pustil sa Jon Jones do Miočiča.

Toho sme naposledy videli v boji v marci 2021, keď tvrdo prehral s Francisom Ngannou, ktorý ho dokázal v druhom kole ukončiť via KO.

Vidíme sa v júli
potvrdil však Miočič, že so súbojom počíta a že sa môžeme tešiť na jeho návrat.

Hlavný zápas turnaja UFC 290, ktorý sa koná 8.7. v Las Vegas, je teda naprosto jasný. Aj zvyšok karty sa však rysuje naprosto skvelo.

Stanica Fox Sports v pondelok informovala, že sa na 8. júla na turnaj UFC 290 chystá daľší titulový súboj mezi kráľom pérovej váhy Alexandrom Volkanovskim (25-2) a dočasným šampiónom Yairom Rodriguezom (16-3, 1 NC). Jednania o tomto titulovom zápase potom potvrdila aj ďaľšie zahraničné médiá. Teraz sa už len čaká na podpisy oboch zápasníkov. 

Na galavečere UFC 290 by sme mali dostať taktiež odvetu medzi Tonym Fergusonom a Kevinom Leem. Obaja bojovníci sa stretli v roku 2017 o dočasný titul ľahkej váhy, ktorý po vyrovnanom súboji nakoniec ukončil Tony Ferguson na submisiu v treťom kole. Lee už na svojom Instagrame zdieľal neoficiálnu grafiku k zápasu. Na potvrdenie si eště asi budeme museť počkať. 

V pondelok večer přišla taktaktiež najnovšia špekulácia, že UFC pracuje na očakávanom zápase medzi Iliou Topuriou a Movsarom Evlovom. Tento duel už bol raz zrušený, ale fanúšici si tento stret priali a UFC im najskôr vyhovie. Na daľšej veľkej akcii by sa mohla predstaviť vychádzajúca hviezda Bo Nickal, ktorý sa už údajne dhodol na zápase s bývalým účastníkom The Ultimate Fighter Treseanom Gorem.  

***

Potencionálna karta UFC 290:

Jon Jones vs Stipe Miocic

Alexander Volkanovski vs Yair Rodriguez

Tony Ferguson vs Kevin Lee 2 

Ilia Topuria vs Movsar Evloev 

Bo Nickal vs Tresean Gore 

Stephen Thompson vs Michel Pereira

Slovenský Večerník zverejňuje články, vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom autorom/zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve Slovenský Večerník nezodpovedá za obsah týchto informácií. Ak chcete pridať oznam alebo článok, môžete ho publikovať zadarmo, ale musíte si vytvoriť a overiť účet.

0 Komentár