avatar
3 minutové čítanie

Handlovské škôlky začínajú s hipoterapiou

Handlovské škôlky začínajú s hipoterapiou

Prečítať článok

Handlovské materské školy začínajú s hipoterapiou, čo je rehabilitačná metóda využívajúca pôsobenie koňa na liečebné účely v oblasti rehabilitácie, psychológie a resocializácie.

Táto iniciatíva vyvolala veľký záujem a pozitívnu reakciu u detí, ktoré majú znevýhodnený zdravotný stav, ako sú poruchy správania, znížené komunikačné schopnosti alebo autizmus, informuje Mesto Handlová.

Prvé skúsenosti s hipoterapiou, ktorá sa začala v Handparku, boli úspešné. Deti sa rýchlo skamarátili s poníkmi a prekonali svoje obavy. Riaditeľka materskej školy, Marcela Jakubíková, uviedla, že cieľom hipoterapie je prispieť k celkovej psychickej pohode detí a ukľudniť ich negatívne správanie.

Kone, s ktorými sa deti skamarátili, pochádzajú z občianskeho združenia Koníčkovo z Lovčice-Trubín. Majú 7 a 10 rokov a sú schopné pomáhať deťom pri rôznych zdravotných problémoch. Majiteľka koní, Denisa Bolfová, je vyštudovaná pedagogička a špecializuje sa na hipoterapiu.

Hipoterapia je účinná najmä u detí s diagnózou ako je skolióza, detská mozgová obrna alebo autizmus. Pomáha im zlepšovať svalovú tonizáciu a zlepšuje komunikáciu a koncentráciu. Pravidelné terapie môžu mať významný vplyv na celkový vývoj detí.

Táto forma terapie sa postupne rozširuje aj na Slovensku a poskytuje detičkám nové možnosti v liečbe ich zdravotných problémov.

©Slovenský večerník/ilustračné foto

Bazény, zastrešenia bazénov, vírivky Jacuzzi

Komentáre

USPA SAN USPA SIA Press - News Press Information Agency is an uncensored social network of journalists. Join us!